Do Senatu trafił projekt nowelizacji ustawy o nowych progach uposażenia posłów, marszałków Sejmu i Senatu, Rady Ministrów, a także prezydenta i – nowość – jego żony. Okazuje się, że senatorowie postanowili odrzucić dokument, a głos w tej sprawie zabrało wielu z nich. Społeczne oburzenie i jego fala po trafieniu tej informacji do mediów była tak ogromna, że senatorowie dosłownie nie mieli innego wyjścia.

Senat oficjalnie poinformował o odrzuceniu wprowadzenia zmian w polskim prawie, dotyczących uposażenia najważniejszych osób w państwie.

Według informacji Onetu, senatorowie już dwukrotnie negatywnie opiniowali propozycje, które pojawiły się w dokumencie. Okazuje się jednak, że różnica głosów na „tak i na „nie” w Senacie nie było duża, a Borys Budka wrzucił do mediów społecznościowych fotografię tablicy z wynikami głosowania.

Wśród 98 senatorów, którzy wzięli udział w głosowaniu 45 było na „nie”, za zagłosowało 48 z nich, a nikt się nie wstrzymał.

- Państwo senatorowie wykazali się dużą odpowiedzialnością, dlatego że zdecydowali się na tym etapie zrezygnować z tej ustawy – powiedział podczas posiedzenia marszałek Senatu, Tomasz Grodzki, cytowany przez Pikio.

Później wyjaśniono, co Senat proponuje posłom, którzy domagają się podwyżek, mimo trudnej sytuacji finansowej kraju i Polaków, a także nadchodzącego kryzysu gospodarczego przez epidemię.

- Zaproponujemy inicjatywę senacką, z zaproszeniem do Sejmu, by powołać grupę roboczą złożoną z senatorów i posłów, która na spokojnie wypracuje nowe reguły szerokiego podnoszenia wynagrodzeń w Polsce wtedy, kiedy sytuacja gospodarcza się poprawi, kiedy PKB będzie rósł, a nie malał, kiedy COVID-19 zostanie opanowany - tłumaczył Tomasz Grodzki.

Jak informował portal "Życie": PIELĘGNIARKA Z ODDZIAŁU ZAKAŹNEGO POKAZAŁA, W JAKICH WARUNKACH MUSI PRACOWAĆ. INTERNAUCI NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, TO NAGRANIE ROBI SZAŁ W SIECI

Przypomnij sobie: NIEZWYKLE PILNA INFORMACJA. WYKRYTO NOWE ZAKAŻENIA W KOŚCIELE W WIELKOPOLSCE. WSZYSCY BIORĄCY UDZIAŁ W NABOŻEŃSTWACH MUSZĄ ZGŁOSIĆ SIĘ DO SANEPIDU

Portal "Życie" pisał również: AGATA DUDA BĘDZIE PIERWSZĄ TAKĄ PIERWSZĄ DAMĄ W POLSCE! W ŻYCIE WEJDZIE NOWE PRAWO, KTÓRE ZAPEWNI JEJ WŁASNE DOCHODY, PREZYDENT Z PODWYŻKĄ