Dramatyczne znalezisko szybko zabezpieczyła policja, która teraz wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze mają podejrzenia co do tożsamości denata.

Takie znalezisko w trakcie spaceru po nadmorskiej plaży może zdecydowanie przyprawić co najmniej o gęsią skórkę, a bardziej wrażliwych o zawał! To właśnie nadmorskie wybrzeże stało się miejscem akcji dramatycznej sytuacji.

Jeden z turystów w trakcie przechadzki natknął się na dryfujące i zbliżające się do brzegu zwłoki. Natychmiast powiadomił służby, które pojawiły się kilka chwil po przyjęciu zgłoszenia. Policjanci mają podejrzenia co do tożsamości martwej osoby znalezionej w wodzie.

Zwłoki na plaży nad Bałtykiem! Znalazł je spacerujący nad brzegiem turysta!

Zwłoki zostały znalezione na terenie plaży w Jarosławcu. Ciało mężczyzny znalazł przechodzień, który spacerował po plaży. Mężczyzna od razu zadzwonił na policję i powiadomił o mrożącym krew w żyłach odkryciu. Ciało zostało przez niego znalezione po godzinie 16, w pobliżu najszerszego fragmentu plaży, który nazywa się „polskim Dubajem”.

– Niewykluczone, że znalezione zwłoki należą do 58-letniego turysty z Wielkopolski, którego poszukiwania prowadzone były w morzu w niedzielę od ok. godz. 10.00 rano i ze względu na złe warunki pogodowe zostały przerwane po godz. 14.00 – wyjaśnia asp. Kinga Warczak, oficer prasowa sławieńskiej policji, cytowana przez Pikio.

Wciąż trwają czynności śledcze mające na celu ustalenie tożsamości denata, a proces ma się zakończyć we wtorek.

Okazuje się, że w niedzielę policja poszukiwała właśnie mężczyzny w wieku 58 lat, mieszkańca Wielkopolski, który miał wejść do wody wraz z całą rodziną. Nie udało się mu już z niej wyjść, a członkowie rodziny nie zauważyli, że nie ma go z nimi po powrocie na plażę.

Poszukiwania człowieka zostały zakłócone przez warunki pogodowe.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO PODJĘŁO ZASKAKUJĄCĄ DECYZJĘ, JEST MOŻLIWOŚĆ CAŁKOWITYCH ZAMKNIĘĆ. POLACY MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA TAKĄ EWENTUALNOŚĆ

Przypomnij sobie: MINISTERSTWO ZDROWIA Z KLUCZOWYM DLA BEZPIECZEŃSTWA MILIONÓW POLAKÓW KOMUNIKATEM. WIELE OSÓB CAŁKOWICIE O TYM ZAPOMINA

Portal "Życie" pisał również: ŻYWIOŁ PRZESZEDŁ PRZEZ JEDNĄ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI. SYTUACJA JEST POWAŻNA, MIESZKAŃCY ZDRUZGOTANI, WODA NISZCZYŁA WSZYSTKO NA SWOJEJ DRODZE