Oszczędne pranie nie polega jednak wyłącznie na wypełnieniu wsadem bębna pralki aż „po sufit”, bo jedyne, co możemy tym osiągnąć to moment, w którym nasz sprzęt nie będzie w stanie zwyczajnie uruchomić się prawidłowo i tak samo prawidłowo wyprać umieszczonej w nim odzieży.

To będzie wiązało się z zaciekami i plamami z detergentu, a z czym to się wiąże? Z przymusem ponownego prania! Dlatego pranie to jest sztuka i warto znać jej prawidła, aby cieszyć się odświeżonymi i pięknie pachnącymi ubraniami, a jednocześnie oszczędzać prąd, płacić mniejsze rachunki, a dodatkowo dbać o pralkę!

Jak to zatem zrobić? Jest kilka prostych jak drut metod!

Oszczędne pranie – na czym polega?

Duże znaczenie ma detergent, który stosujemy. Podstawowa zasada to dobieranie środka do materiałów, które chcemy wyprać, dlatego warto czytać metki na ubraniach. Wiadomo również, że delikatne tkaniny lepiej prać w płynach do prania, szczególnie skierowanych właśnie do tego rodzaju ubrań.

Nigdy tez nie mieszajmy detergentów do białego i do kolorów, stosując je jak popadnie.

Po drugie, podczas kupowania środka do prania nie sugerujmy się ceną,, tylko sprawdzajmy, na ile prań on wystarczy. Wtedy wystarczy podzielić cenę przez tę liczbę i dowiemy się, który specyfik na półce bardziej się opłaca!

Jak przypomina serwis Kobieta Interia, podczas prania stosujmy właściwe temperatury i programy prania. Jeśli chcemy tylko odświeżyć ubrania to spokojnie wystarczy krótki cykl w 30-40 stopniach.

W przypadku plam czy innych zabrudzeń warto je uprzednio wywabić, zanim zaczniemy pranie. Dzięki temu, mamy gwarancję, że nie będą musiały być czyszczone powtórnie.

Nie wsypujmy proszku, ani nie wlewajmy płynu do prania do przeznaczonych do tego szuflad „na oko”. Dostępne na rynku środki do prania zostały tak skonstruowane, by minimalizować ich ilość, tym samym są mocno skoncentrowane.

Gdy to robimy tracimy nie tylko pieniądze, ale również możemy narazić siebie i bliskich na podrażnienia skóry. No i dodatkowy cykl płukania będzie nas słono kosztował!

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY

Przypomnij sobie: ILE TELEWIZJA POLSKA JEST W STANIE ZAROBIĆ NA MECZACH Z LEWANDOWSKIM I BIAŁO-CZERWONYMI? TO NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY, KWOTY WYCIEKŁY DO MEDIÓW

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW