Co roku w okresie letnim musimy zmagać się z uporczywymi owadami, jakimi są komary. Okazuje się jednak, że w tym roku jest ich nad wyraz dużo! Jak sobie z nimi radzić?

Uporczywe owady

Komary potrafią skutecznie popsuć nam nie tylko spacer po lesie, ale także rodzinnego grilla czy wypad z przyjaciółmi nad jezioro. Na szczęście istnieją sposoby, które pomagają w walce z tymi owadami!

Jak podaje portal Pikio.pl, najlepszymi środkami na komary są naturalne odstraszacze. Tę informację potwierdza także doktor Joanna Pietroń, która rozmawiała z dziennikarzami portalu Onet.pl.

Skuteczne będą więc olejki eteryczne, np. z aloesu czy też limonki, którymi możemy spryskać ubranie lub też nasmarować skórę. Specjalistka zaznacza jednak, że na każdy organizm olejki takie mogą działać inaczej.

Jak poradzić sobie kiedy jednak dojdzie do ukąszenia?

Każdy z nas inaczej zareaguje także na ukąszenie komarów. Jedna osoba nawet nie zauważy śladu, natomiast ktoś inny będzie się zmagał z nieładnymi bąblami nawet przez wiele dni. Ważne jest, aby powstrzymać się od drapania miejsca po ukąszeniu!

- Pod paznokciami znajdują się bakterie, które mogą doprowadzać do nadkażenia bakteryjnego w miejscu ukąszenia. Ponadto powstałe nadżerki opóźniają gojenie - zaznaczyła specjalistka.

Co ciekawe, istnieją także sposoby, które pomogą uśmierzyć swędzenie i obrzęk po ukąszeniu owada!

- Użycie chłodzących okładów, żeli, aloesu lub limonki. Jeśli dojdzie do nadkażenia, mogą pojawić się nawet ropnie i stany zapalne skóry - wyjaśniła doktor Joanna Pietroń podczas rozmowy z dziennikarzami Onetu.

Warto więc wypróbować naturalne sposoby, zamiast aptecznych maści, nawet wtedy kiedy dojdzie już do ugryzienia przez komara.

Jak informował portal „Życie”: JAK POZBYĆ SIĘ UCIĄŻLIWYCH OWADÓW, KTÓRE NISZCZĄ NASZ OGRÓD? WARTO SKORZYSTAĆ Z TYCH SPOSOBÓW

Przypomnij sobie: KOBIETA MOŻE CZUĆ SIĘ PIĘKNA W KAŻDYM WIEKU. NIESAMOWITA PRZEMIANA TEJ KOBIETY POKAZUJE, ŻE NIE WARTO PATRZEĆ NA DATĘ URODZENIA

Portal „Życie” pisał również: NIESAMOWITA SYTUACJA Z UDZIAŁEM KOTA. GDY TYLKO DZIEWCZYNKA ZALAŁA SIĘ ŁZAMI, ZROBIŁ COŚ, CZEGO NIKT SIĘ PO NIM NIE SPODZIEWAŁ