Piękny ogród przed domem jest wizytówką, o którą troszczy się wiele osób. Często jednak nasze wyobrażenie nienagannego wyglądu roślin może zostać zniszczone przez szkodniki. Jak sobie z nimi poradzić?

Uciążliwe owady. Jak sobie z nimi poradzić?

Niektóre owady są niesamowicie inwazyjne i w szybki sposób potrafią obrócić nasz ogród w pole bitwy. Istnieją jednak sposoby na skuteczne pozbycie się szkodników raz na zawsze! Kilka z nich zostało ostatnio opublikowanych na portalu styl.pl.

Jednym ze sposób jaki warto wypróbować są opryski z pokrzywy. Wystarczy, że około kilograma świeżej pokrzywy zalejemy 10 litrami wody, a następnie zagotujemy przez około 10 minut. Tak przygotowany roztwór mieszamy następnie z wodą w stosunku 1:5 i skraplamy nim rośliny, na których bytują owady.

Równie dużą skuteczność przyniesie nam roztwór sody oczyszczonej. W tym celu należy w litrze wody rozpuścić ¼ łyżeczki, a do całości dodać łyżkę oleju jadalnego. Takim roztworem możemy przemywać lub też opryskiwać liście roślin, które zostały zaatakowane przez owady.

Skuteczne działanie wykazuje także ocet jabłkowy. Wystarczy, że pół szklanki octu zmieszamy z jedną szklanką wody, a następnie dodamy kilka kropli płynu do naczyń. Taką mieszanką polewamy zaatakowane przez owady rośliny.

Dobrze sprawdzą się także opryski przygotowane z gotowanej w wodzie cebuli. Jedną dużą cebulę drobno kroimy, następnie zalewamy litrem wody i gotujemy przez około pół godziny. Roztwór przelewamy do spryskiwacza i opryskujemy nim kwiaty.

Te naturalne sposoby mogą zdziałać cuda!

W walce ze szkodnikami świetnie sprawdzi się także mniszek lekarski. 30 gram korzeni tej rośliny lub też 40 g samego mniszka zalewamy litrem wody, która powinna mieć temperaturę około 40 stopni Celsjusza i zostawiamy tak na 2 godziny. Po tym czasie przelewamy roztwór do butelki z atomizerem i skraplamy nim rośliny.

Świetnie sprawdzą się także takie rośliny jak skrzyp, pędy szczawiu czy ziemniaków, a także liście rabarbaru, pomidora i krwawnika.

Te naturalne sposoby pozwolą nam pozbyć się problemów jakie wiążą się z obecnością uciążliwych szkodników w naszym ogrodzie! Warto więc je wypróbować, aby móc cieszyć się pięknymi roślinami.

Jak informował portal „Życie”: NIETYPOWY NALOT NA CZĘSTO KUPOWANYCH OWOCACH POWINIEN MOCNO ZANIEPOKOIĆ POLAKÓW. JEST DLA NAS BARDZO NIEKORZYSTNY, JAK SIĘ GO POZBYĆ ZE SKÓRKI

Przypomnij sobie: KOBIETA MOŻE CZUĆ SIĘ PIĘKNA W KAŻDYM WIEKU. NIESAMOWITA PRZEMIANA TEJ KOBIETY POKAZUJE, ŻE NIE WARTO PATRZEĆ NA DATĘ URODZENIA

Portal „Życie” pisał również: NIESAMOWITA SYTUACJA Z UDZIAŁEM KOTA. GDY TYLKO DZIEWCZYNKA ZALAŁA SIĘ ŁZAMI, ZROBIŁ COŚ, CZEGO NIKT SIĘ PO NIM NIE SPODZIEWAŁ