Mrówki ze skrzydłami pojawiają się w naszych domach niezwykle często. Okres ich największego występowania przypada właśnie na lipiec. Jak sobie z nimi poradzić?

Uporczywe owady

Mrówki ze skrzydłami są bardzo małymi owadami, mają zaledwie 5 mm długości i dość wyraźnie zarysowane skrzydła. Do naszych domów dolatują zawsze tylko samice, bowiem samce giną natychmiast po procesie zapłodnienia.

Jak się okazuje mrówki mogą pojawiać się w naszym mieszkaniu dlatego, że szukają dogodnego miejsca na założenie gniazda. Właśnie dlatego bardzo dużo możemy znaleźć ich w okolicach doniczek z kwiatami.

Na całe szczęście owady te nie przenoszą żadnych chorób, ani też nie gryzą. Jednak potrafią dość mocno uprzykrzyć nam życie. Jest jednak na nie kilka sposobów!

Skuteczne sposoby na latające mrówki!

Najprostszym wyjściem będzie zakupienie gotowych preparatów, które dostaniemy w sklepach ogrodniczych budowlanych i wielu innych. Spośród całej gamy produktów najlepiej wybrać odstraszaczem, które możemy zamontować w kontakcie lub też preparaty w sprayu.

Dobrym pomysłem będzie także zamontowanie w oknach moskitier, które spowodują że owady nie będą miały jak dostać się do naszego domu.

Jeśli jednak nie jesteś fanem chemicznych sposobów walki z owadami, możesz wypróbować naturalne preparaty, które wyeliminują latające mrówki.

Jak informuje portal Polki.pl, jednym ze sposobów, który można wykorzystać jest przygotowanie roztworu przyrządzonego z połączenia octu, gorącej wody oraz soli. Wystarczy przetrzeć nim ramy okienne lub miejsca, w których spotykamy największe ilości mrówek.

Mrówki nie lubią także zapachów jakie wydaje cynamon oraz cytryna. Jeśli rozłożymy je w okolicach okien, latające mrówki nie będą chętnie wlatywały do naszego mieszkania.

Jak informował portal „Życie”: NIETYPOWY NALOT NA CZĘSTO KUPOWANYCH OWOCACH POWINIEN MOCNO ZANIEPOKOIĆ POLAKÓW. JEST DLA NAS BARDZO NIEKORZYSTNY, JAK SIĘ GO POZBYĆ ZE SKÓRKI

Przypomnij sobie: KOBIETA MOŻE CZUĆ SIĘ PIĘKNA W KAŻDYM WIEKU. NIESAMOWITA PRZEMIANA TEJ KOBIETY POKAZUJE, ŻE NIE WARTO PATRZEĆ NA DATĘ URODZENIA

Portal „Życie” pisał również: NIESAMOWITA SYTUACJA Z UDZIAŁEM KOTA. GDY TYLKO DZIEWCZYNKA ZALAŁA SIĘ ŁZAMI, ZROBIŁ COŚ, CZEGO NIKT SIĘ PO NIM NIE SPODZIEWAŁ