Od dawna doskonale wiemy, że to co i jak jemy ma nieodzowny wpływ na nasze zdrowie. Jak więc przygotować posiłki tak, aby nie były one dla nas szkodliwe? Głos na ten temat zabrała ekspertka w zakresie dietetyki - Urszula Somow, która była gościem Doroty Wellman w programie "Dzień Dobry TVN".

W jaki sposób powinniśmy rozmrażać mięso?

Dietetyczka zwraca uwagę na to, że najbardziej popularnym, a zarazem najgorszym sposobem na rozmrażanie mięsa jest wkładanie go to zimnej lub gorącej wody. To pomaga namnożyć się bakteriom, które są szkodliwe dla naszego organizmu!

Częstym sposobem stosowanym przez Polaków jest rozmrażanie mięsa przez kilka godzin w temperaturze pokojowej. Okazuje się, że to również nie jest najlepszy wybór, jeśli chcemy dbać o swoje zdrowie. Jak wskazuje dietetyczka, lepiej będzie umieścić mięso w lodówce i tam pozostawić je do rozmrożenia.

Czy do rozmrażania mięsa możemy wykorzystać mikrofalówkę?

- Jeżeli decydujemy się na mikrofalówkę, to lepiej, żeby to były małe porcje - wyjaśnia dietetyk i jednocześnie zaznacza, że jednak wykorzystywałaby ten sposób jako ostateczność.

Jeśli natomiast chcemy rozmrozić porcję mięsa, która przed zamrożeniem była już poddana obróbce termicznej to możemy to zrobić bezpośrednio na patelni. Szczególnie wtedy, kiedy ilość tego mięsa jest niewielka.

Ile czasu powinniśmy przechowywać mięso w zamrażalniku?

Jak się okazuje, jeśli mięso jest nieprzetworzone, to możemy je magazynować w zamrażalniku nawet przez pół roku.

Ważne jest jednak, aby nie przedłużać tego czasu. Pamiętajmy także o tym, że mięso raz rozmrożone nie może być już zamrożone ponownie!

Screen: Dzień Dobry TVN

Jak informował portal „Życie”: NIETYPOWY NALOT NA CZĘSTO KUPOWANYCH OWOCACH POWINIEN MOCNO ZANIEPOKOIĆ POLAKÓW. JEST DLA NAS BARDZO NIEKORZYSTNY, JAK SIĘ GO POZBYĆ ZE SKÓRKI

Przypomnij sobie: KOBIETA MOŻE CZUĆ SIĘ PIĘKNA W KAŻDYM WIEKU. NIESAMOWITA PRZEMIANA TEJ KOBIETY POKAZUJE, ŻE NIE WARTO PATRZEĆ NA DATĘ URODZENIA

Portal „Życie” pisał również: NIESAMOWITA SYTUACJA Z UDZIAŁEM KOTA. GDY TYLKO DZIEWCZYNKA ZALAŁA SIĘ ŁZAMI, ZROBIŁ COŚ, CZEGO NIKT SIĘ PO NIM NIE SPODZIEWAŁ