Kawa od wieków jest ulubionym napojem milionów osób na świecie, a wyniki jej sprzedaży rosną niemal nieustannie. Oczywiście, większość prawdziwych smakoszy tego trunku wybiera kawę parzoną, po której jednak pozostają fusy, które niemal zawsze znajdują swoje miejsce w śmieciach.

Większość z nas sądzi, że nie mają innych zastosowań i jest to po prostu produkt odpadu po wypiciu aromatycznej filiżanki. Jesteśmy w mylnym błędzie – jak mawia klasyk – jeśli myślimy w ten sposób. Okazuje się bowiem, że fusy po kawie mogą przydać się w wielu sytuacjach i znajdują wiele zastosowań, a niektóre z nich są bardzo nietypowe. Nikt by na to nie wpadł!

Nie warto wyrzucać fusów po kawie, mogą przydać się w bardzo zaskakujących sytuacjach! Co można z nimi zrobić?

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez kawy, a kawosze dzielą się na dwie grupy: fanów rozpuszczalnej i parzonej. Pozostałości po drugim rodzaju najczęściej lądują w koszu. To duży błąd, bowiem mają wiele ciekawych zastosowań!

Wpierw, by móc cieszyć się z rezultatów użycia fusów po kawie w różnych sytuacjach trzeba je wysuszyć. Można to zrobić na dwa sposoby – albo zostawić je wysypane na kuchennym ręczniku na noc, lub szybciej – wysypać je na papier do pieczenia lub blaszkę i wstawić do nagrzanego do niskich temperatur piekarnika na kilka minut.

Co można zrobić z użyciem fusów po kawie? Dzięki właściwościom ściernym doskonale zdadzą egzamin przy czyszczeniu przypalonych garnków lub patelni. Ten stary sposób znają jeszcze nasze babcie. Zapachu kawy nie znosi również wiele owadów jak komary czy osy, wystarczy wsypać je do miseczki i postawić np. na parapecie.

Jednym z najbardziej znanych zastosowań fusów po kawie jest „naturalny pochłaniacz zapachów”. Wystarczy umieścić spodek lub miseczkę z aromatycznym granulatem na półce w lodówce i wymieniać co kilka dni.

Fusy działają również dobrze na brzydko pachnący odpływ w zlewie. Wystarczy wsypać je do rury i zalać wrzącą wodą z dodatkiem octu. Odór zniknie w kilka chwil!

Jak informował portal "Życie”: BAWILI SIĘ NA WESELU I PRZYJĘCIU KOMUNIJNYM, POTEM OKAZAŁO SIĘ, ŻE SĄ ZARAŻENI. DZIESIĄTKI PRZYPADKÓW WYKRYŁ SANEPID

Przypomnij sobie: HEROICZNY CZYN PEWNEJ PARY. MIMO WIELKIEGO STRACHU, STANĘLI OKO W OKO Z NIEDŹWIEDZIEM, ZWIERZĘ NIE WIEDZIAŁO, CO ROBIĆ

Portal "Życie" pisał również: WE WSZYSTKICH NADMORSKICH LOKALACH GASTRONOMICZNYCH JEST TAK DROGO? TURYŚCI POKAZALI RACHUNEK, TO AŻ TRUDNE DO ZROZUMIENIA