Jak poinformowały służby sanitarne i Ministerstwo Zdrowia obecnie w Polsce wykrytych zostało łącznie 36 412 przypadków koronawirusa, a we wtorek wykryto nowych 277 osób z COVID-19. Wciąż najwięcej zachorowań pochodzi z województwa śląskiego, aż 91, a kolejne siedem zmarło. Wśród tej puli znajdują się dwa spore ogniska z wesela w Wielkopolsce i przyjęcia komunijnego na Mazowszu. Chodzi o dziesiątki przypadków!

Weselnicy i goście przyjęcia komunijnego zakażeni koronawirusem. To spora grupa!

Według najnowszych danych, służby sanitarne wykryły nowe ogniska koronawirusa w Polsce. Mowa o przypadkach z wesela pod Ostrzeszowem i komunii w Wieniawie. Łącznie mają to być dziesiątki osób. Ile?

75 zakażeń wykrytych dziś w Wielkopolsce to również efekt imprezy weselnej, która miała miejsce pod Ostrzeszowem – zdradził podczas konferencji prasowej rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz. Według informacji lokalnych mediów, cytowanych przez Radio Zet chodzi o 21 osób.

Dodatkowo, koronawirusa potwierdzono również u ośmiu gości przyjęcia komunijnego, które odbyło się pod koniec czerwca w Wieniawie na Mazowszu. Według informacji potwierdzonej przez sanepid w Przysusze, pacjentką zero w tym ognisku zachorowań była ciotka dziecka, która przystąpiło do Komunii Świętej. Właśnie od niej zarazili się inni. W tym przypadku kwarantanną objęto jeszcze 17 osób.

Dodatkowo, 20 innych osób, które wzięły udział w imprezie, które mieszkają w powiatach radomskim, szydłowieckim i radomszczańskim zostało skierowanych do lokalnych sanepidów. Przejdą badania, być może również ulegli zarażeniu się.

fot. Pixabay

Jak informował portal "Życie": ZASKAKUJĄCE ODKRYCIE W JEDNYM Z POLSKICH MIAST. CZEKAŁO NA ODNALEZIENIE DEKADY. CO JEST W WIADOMOŚCI SPRZED LAT

Przypomnij sobie: JAKIE SĄ ULUBIONE SMAKI KANDYDATÓW NA PREZYDENTA? KULINARNE GUSTA ANDRZEJA DUDY I RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO KOMPLETNIE SIĘ RÓŻNIĄ

Portal "Życie" pisał również: JEDNE Z BANKÓW OSTRZEGŁ KLIENTÓW PRZED INSTALACJĄ FAŁSZYWYCH APLIKACJI. MOGĄ WYSSAĆ Z NASZEGO KONTA WSZYSTKIE ŚRODKI