Co nie jest jednak zaskoczeniem, obaj panowie uwielbiają dania serwowane przez swoje żony, choć ich kubki smakowe są przyzwyczajone do zgoła innych propozycji kulinarnych. Nie bez powodu mówi się, że wpływ na nasze ulubione smaki ma to, co jedliśmy w domu. Jednak w przypadku jednego z kandydatów, jego kulinarne upodobania są niezwykle dalekie od tego, co jadł w domu!

Mowa o Rafale Trzaskowskim, który choć jest rodowitym warszawiakiem to zakochał się nie tylko w Ślązaczce, ale i śląskiej kuchni. Małgorzata Trzaskowska sama zdradziła w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim”, że ich wspólny dom nie może się obyć bez tradycyjnej rolady z modrą kapustą i kluskami, a na Wigilię Trzaskowski zajada się moczką, czyli słodką zupą z bakalii i piernika. Kocha również schabowe.

- Mój mąż tak wsiąkł w Śląsk, że ciągle mówi o twardości i pracowitości Ślązaków – mówiła Małgorzata Trzaskowska w rozmowie z „DZ”, cytowana przez beszamel.se.pl.

fot. Instagram @trzaskowskirafal

Co lubią jeść kandydaci na prezydenta? Ich wybory kulinarne mogą dziwić!

Pytany o swoje ulubione dania Andrzej Duda zdradził, że kuchnia polska króluje w jego domu, a zupą numerem jeden w jego sercu jest żurek. Prezydent jest również ogromnym fanem pierogów, a za ruskie da się pokroić.

W niedawnym wywiadzie dla Telewizji Polskiej, Agata Duda przekonywała, że zarówno ona, jak i mąż kochają polską kuchnię, a często raczą się bigosem.

- Taka tradycyjna polska żywność to jest to, po co sięgamy rzeczywiście najchętniej. Zdecydowanie chętniej niż po różnego rodzaju produkty zagraniczne - stwierdził w wywiadzie dla TVP Andrzej Duda.

Andrzej Duda ma być również wielkim fanem… pizzy, a w jego sercu królują potrawy mączne, w tym wszelakie kluski. Lubi również gotowane ziemniaki z sosem grzybowym, jako wytrawny narciarz - smażone oscypki, dania ze szpinaku czy mięso z grilla.

fot. Instagram @prezydent_pl

Jak informował portal "Życie": POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA ZMIANY W BANKOMATACH. TEGO JESZCZE NIE BYŁO, BĘDZIE MNIEJ BANKNOTÓW PRZY WYPŁACIE

Przypomnij sobie: CZY CZEKAJĄ NAS CIĘCIA MINIMALNEJ PENSJI? DO MEDIÓW WYCIEKŁY NIEPOKOJĄCE INFORMACJE, SĄ SPRZECZNE Z OBIETNICAMI

Portal "Życie" pisał również: TO, JAK ZAPISUJEMY ZNAK X UJAWNIA NASZĄ OSOBOWOŚĆ, TWIERDZĄ EKSPERCI OD GRAFOLOGII. PROSTY TEST ZDRADZA NASZE DRUGIE JA