To nie jest miła informacja dla milionów Polaków. Do niepokojących danych doszli redaktorzy serwisu „Super Biznes”, cytowani przez Pikio.pl. Okazuje się bowiem, że w bliskiej przyszłości obniżeniu może ulec pensja minimalna! Do mediów trafiły bowiem poufne dokumenty, przekazane do Narodowego Funduszu Zdrowia. O co chodzi?

Czy pensja minimalna, zamiast podwyższenia doczeka się obniżki? Do mediów przedostały się informacje, z których Polacy nie będą zadowoleni, mają nas czekać cięcia i to spore. Szacunkowe wartości stopy bezrobocia i płacy minimalnej nie są dobre.

Szokujące informacje o pensji minimalnej. Będzie obniżona?

Mimo obietnic podwyżek Polacy najpewniej będą musieli obejść się smakiem, gdyż prognozowane są cięcia pensji minimalnej. Chodzi o obliczenia prognoz bezrobocia i minimalnego wynagrodzenia w 2021 roku. Okazuje się, że podwyżek nie będzie, a bardziej możliwe jest to, że pensja zostanie obcięta!

Ministerstwo Finansów miało przesłać do NFZ wskaźniki do skonstruowania planu finansowego na kolejny rok. Są tam zawarte istotne dane o przyszłości Polaków. Dokumenty miały tajny charakter.

Ta informacja spowodowała zamieszanie wśród pracodawców i w związku Dialogu Społecznego. W dokumencie można znaleźć informacje o tym, że w 2021 roku płaca minimalna wyniesie 2665 złotych,. Czyli połowę średniego wynagrodzenia w Polsce, w kolejnym roku 2732 złote, a w 2023 roku dokładnie 2800 złotych.

Nijak ma się to zatem do obietnic Andrzeja Dudy, który mówił, że w przyszłym roku Polacy doczekają się pensji minimalnej na poziomie 3 tysięcy złotych, a w 2024 roku – 4 tysięcy złotych.

Jak informował portal "Życie": POLACY OBAWIAJĄ SIĘ O SWOJE ZDROWIE. W POLSCE PANOSZY SIĘ GROŹNA ROŚLINA, BLISKIE SPOTKANIE Z NIĄ MOŻE SKOŃCZYĆ SIĘ POPARZENIEM

Przypomnij sobie: ZAMIESZANIE Z DEBATAMI PREZYDENCKIMI TRWA. W SIECI ZNALAZŁO SIĘ ZAPROSZENIE DO DEBATY KANDYDATÓW W TVP, TREŚĆ BUDZI WĄTPLIWOŚCI

Portal "Życie" pisał również: NIESAMOWITA POSTAWA PANNY MŁODEJ URATOWAŁA KOBIETĘ W WIELKIEJ OPRESJI. ZDJĘCIA OBIEGŁY CAŁY ŚWIAT