Okazuje się bowiem, że tak powszechne w naszej świadomości urządzenia będą miały wypłacać znacznie mniej banknotów. Jak przekonuje Pikio.pl na bazie informacji Wirtualnej Polski do sprawy odniósł się już Narodowy Bank Polski.

Dla wielu z nas bankomat to jeden z głównych punktów w funkcjonowaniu i niechętni do trzymania całej wypłaty na koncie, wolą jej część mieć w gotówce. Stąd częste korzystanie z takich punktów. Jednak według najnowszych informacji, wkrótce będziemy dostawać mniej banknotów przy wypłacie. Dlaczego?

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez dostępu do bankomatu, są one dostępne niemal na każdym rogu. Już wkrótce wejdzie w życie wielka zmiana dla nas wszystkich!

Bankomaty będą wypłacać mniej gotówki z bardzo konkretnego powodu. Do sytuacji odniosło się NBP

Normalne jest, że każdy bankomat posiada określoną liczbę nominałów, która w odpowiednich odstępach czasowych jest uzupełniana przez konwojentów. Gdy używamy bankomatu, ten dobiera odpowiednią liczbę banknotów do naszego żądania.

Spore zaskoczenie mogą przeżyć osoby, które będą wypłacać z bankomatu swoją pensję, gdyż możliwe jest, że otrzymają znacznie mniej banknotów niż się spodziewają. Jak do tego dojdzie?

Powodem tego stanu jest fakt, że do obiegu trafiły właśnie banknoty o nominale 500 złotych! To one będą powodem mniejszej liczby papierowych pieniędzy w naszych portfelach po wypłacie środków w bankomacie.

- Banknoty o nominale 500 zł ułatwiają rozliczenia gotówkowe pomiędzy obywatelami oraz pozwalają na zmniejszenie kosztów obsługi pieniądza ponoszonych przez przedsiębiorców. Można ich używać we wszystkich transakcjach gotówkowych w całej Polsce – potwierdza w komunikacie Narodowy Bank Polski.

fot. YouTube @NBP

Jak informował portal "Życie": POLACY OBAWIAJĄ SIĘ O SWOJE ZDROWIE. W POLSCE PANOSZY SIĘ GROŹNA ROŚLINA, BLISKIE SPOTKANIE Z NIĄ MOŻE SKOŃCZYĆ SIĘ POPARZENIEM

Przypomnij sobie: ZAMIESZANIE Z DEBATAMI PREZYDENCKIMI TRWA. W SIECI ZNALAZŁO SIĘ ZAPROSZENIE DO DEBATY KANDYDATÓW W TVP, TREŚĆ BUDZI WĄTPLIWOŚCI

Portal "Życie" pisał również: NIESAMOWITA POSTAWA PANNY MŁODEJ URATOWAŁA KOBIETĘ W WIELKIEJ OPRESJI. ZDJĘCIA OBIEGŁY CAŁY ŚWIAT