Rośliny potrafią być piękną ozdobą każdego domu, balkonu, tarasu lub ogrodu, jeśli tylko odpowiednio się o nie zadba. Bez tego nie ma co liczyć na piękne efekty – trzeba wiedzieć, jak postępować, by mieć piękną, zieloną przestrzeń. Oto kilka podpowiedzi, jak tego dokonać.

Prawidłowa pielęgnacja roślin doniczkowych

Najważniejsza kwestia to poznanie potrzeb naszych roślin. Jak przypomina portal Deccoria.pl, zimą należy podlewać je nieco słabiej, jednak już od marca można powrócić do standardowego podlewania – nasze rośliny na wiosnę powinny otrzymywać więcej wody.

Źródło: Youtube
Źródło: Youtube

Należy znać wymagania, jakie mają poszczególne gatunki roślin co do gleby oraz pielęgnacji – trzeba wiedzieć, jakie rośliny posiadamy, i znaleźć informacje na temat ich potrzeb. Kluczowym jest zapewnienie odpowiednio dużej doniczki, właściwego podłoża oraz pamiętanie o zabiegach pielęgnacyjnych.

Gdy małe rośliny wyrastają ze swoich doniczek, należy przesadzać je do większych, zaś w tych, które nie wymagają przesadzania, niekiedy trzeba wymienić wierzchnią warstwę gleby. Można rozmnożyć rośliny, korzystając np. z ukorzeniania lub pobrania sadzonki pędowej, idealnym terminem jest wiosna.

W okresie wiosenno-letnim wiele roślin wymaga także nawożenia, tak, by miały więcej składników odżywczych nie tylko do wzrostu, ale i kwitnienia. Trzeba jednak pamiętać, by po przesadzeniu naszych kwiatów poczekać od 2 do 6 tygodni, zanim wprowadzimy także nawóz.

Źródło: Youtube
Źródło: Youtube

Należy zapewnić roślinie także odpowiednie stanowisko – jeśli nie lubi ostrego, bezpośredniego słońca, z pewnością lepiej znaleźć jej inne miejsce niż parapet, jednak są też takie okazy, które na parapecie sprawdzą się idealnie – to np. kaktusy.

Należy pamiętać także o tym, żeby kupować rośliny, których potrzeby znamy – te kupione pod wpływem impulsu mogą być bardzo nietrwałe.

Przypomnij sobie o… NIEWIARYGODNY SUKCES LEKARZY. BLIŹNIACZKI SYJAMSKIE ZYSKAŁY SZANSĘ NA NORMALNE ŻYCIE

Jak informował portal Życie: SENIOR PO WIELU LATACH MAŁŻEŃSTWA ODKRYŁ MROCZNY SEKRET SWOJEJ ŻONY. CZY DOSZŁO DO ZDRADY

Portal Życie pisał również o… GDAŃSK: TYCH ULIC NALEŻY UNIKAĆ. GDZIE TRWAJĄ WAKACYJNE REMONTY