Jak podaje portal „Dziennik Bałtycki”, okres wakacyjny służby miejskie tradycyjnie wykorzystują do prowadzenia prac modernizacyjnych na drogach. Wiąże się to jednak z koniecznością wyłączania odcinków jezdni, a czasem koniecznością wyznaczania objazdów.

Tych ulic nalży unikać w Gdańsku

Kierujący w Gdańsku mogą mieć problemy ze sprawnym przejazdem na al. Grunwaldzkiej. Utrudnienia występują na odcinku długości 600 metrów między ul. Abrahama a uniwersytecką biblioteką (w kierunku Sopotu). Drogowcy wymieniają tam nawierzchnię, a także dokonują przebudowy zjazdów.

W ramach inwestycji „Modernizacja dróg na terenie Gdańska” prace remontowe prowadzone są na ul. Chłopskiej. Obejmują one odcinek od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża. Pierwotnie zakończenie prac planowane było na koniec czerwca, ale w związku z pandemią koronawirusa, termin uległ opóźnieniu.

YouTube

W lipcu planujemy oddanie trzech dużych inwestycji drogowych. Trudno deklarować dokładny termin zakończenia robót, które uzależnione są m.in. od warunków atmosferycznych” – poinformowała Aneta Niezgoda, specjalista zespołu ds. informacji publicznej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

W najbliższych dniach mają zakończyć się prace przy przebudowie skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową, gdzie obecnie ruch w stronę centrum miasta odbywa się jednym pasem.

Utrudnienia występują także przy budowie wiaduktu Biskupa Górka, a także przy dojeździe do plaży na Stogach, gdzie wyznaczono objazdy w związku z przebudową, jaka prowadzona jest na ul. Stryjewskiego.

YouTube

Wyczekujecie końca prac na tych odcinkach?

To też może cię zainteresować: Gdańsk: pogoda na czwartek 9 lipca 2020. Na co trzeba sie przygotować

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kontrole policyjne będą odbywać się teraz zupełnie inaczej. Kierowcy nie byli świadomi zmian, które wprowadzono w ostatnim czasie

O tym się mówi: Od lipca zmieniono zasady dotyczące 500 plus. Część rodziców będzie musiała złożyć wniosek. Jakie zmiany wprowadzono