500 plus to popularny program, z którego korzysta wielu Polaków. I choć zasady od zawsze były niemal niezmienne, teraz jego beneficjentów czekają spore zmiany.

Okazuje się, że od teraz zupełnie inaczej będzie kształtować się sprawa wniosków o przyznanie świadczenia. Co dokładnie się zmieni?

Co się zmieniło w 500 plus?

Wiadomo już, że od teraz wnioski, które co roku trzeba było składać od 1 lipca, nie będą obowiązywać. To jeszcze nie wszystko – zapewne część osób otrzymujących pieniądze z rządowego programu ucieszy się z wiadomości, że nie będzie trzeba w ogóle składać wniosków.

500 plus. Źródło: nowosci.com.pl
500 plus. Źródło: nowosci.com.pl
500 plus. Źródło: nowosci.com.pl

Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, zaznacza, że według nowych zasad rodzice ubiegający się o 500 plus nie muszą składać żadnych wniosków, by otrzymywać dodatek w kolejnym okresie.

Co więcej, wiadomo, że beneficjenci programu będą dostawali pieniądze do maja 2021 roku bez konieczności składania nowych wniosków – wystarczą te, które zostały już złożone.

- Rodzice mogą być spokojni - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg, cytowana przez portal Biznesinfo.pl.

Są jednak pewne odstępstwa od reguły – osoby, które mają pod swoją opieką dzieci i chciałyby otrzymywać 500 plus, a do tej pory nie pobierały świadczenia, muszą pamiętać o zgłoszeniu się. Jak to zrobić?

500 plus. Źródło: natemat.pl
500 plus. Źródło: natemat.pl
500 plus. Źródło: natemat.pl

Złożenie wniosku może odbyć się drogą elektroniczną – przy wykorzystaniu portalu Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS lub bankowości elektronicznej.

Obecne zmiany dotyczące wniosków są wprowadzone ze względu na zmianę okresu świadczeniowego, który będzie trwał od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku. Osoby, które będą chciały otrzymywać dodatek w tym terminie, będą musiały złożyć stosowny wniosek – od 1 lutego będzie możliwe dokonanie tego online, zaś od 1 kwietnia także drogą tradycyjną.

Przypomnij sobie o… POLICJA APELUJE O POMOC W POSZUKIWANIACH ZAGINIONEJ MONIKI HRYNIEWICZ. KOBIETA JEST W SZÓSTYM MIESIĄCU CIĄŻY

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: W WEEKEND KIEROWCÓW CZEKAJĄ UTRUDNIENIA. JEDNA Z ULIC ZOSTANIE ZAMKNIĘTA. TRZEBA SIĘ LICZYĆ Z UTRUDNIENIAMI

Portal Życie pisał również o… KONTROLE POLICYJNE BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ TERAZ ZUPEŁNIE INACZEJ. KIEROWCY NIE BYLI ŚWIADOMI ZMIAN, KTÓRE WPROWADZONO W OSTATNIM CZASIE