Jak podaje portal „Gazeta Krakowska”, od piątku w nocy do poniedziałku rano, wyłączony z ruchu zostanie odcinek ulicy Armii Krajowej. Nie przejedziemy odcinkiem od ronda Ofiar Katynia do ulicy Balickiej. Utrudnienia spowodowane są pracami związanymi z przebudową trasy kolejowej Kraków – Katowice.

gazetakrakowska.pl

Utrudnienia na drodze

W związku z przebudową trasy kolejowej od godziny 23 w piątek (10 lipca) do godz. 4 rano w poniedziałek (13 lipca) zostanie wyłączony ruch pojazdów pod wiaduktami kolejowymi znajdującymi się na ulicy Armii Krajowej.

Oznacza to również utrudnienia w poruszaniu się komunikacją miejską. Zmianie ulegną kursy autobusów linii nr 114, 120, 238, 248, 258, 268, 278, 173 nr 210, 230, 501, 611 i 910 (dwie ostatnie w dalszym ciągu zawieszone). Szczegółowe zmiany znajdziecie tutaj.

Zaznaczyć należy, że zarówno na trasach stałych, jak i zmienionych ważność zachowują bilety okresowe. Ważność zachowują również bilety okresowe wykupione na kursy linii nr 172 i 501, na trasie wykonywanej przez linię 139 na odcinku „Bronowice Wiadukt” – „Lindego”, a także na trasie linii nr 114 odinek„Czarnowiejska” – „Chełmońskiego Pętla”.

gazetakrakowska.pl

Czy wyłączenie tego odcinka drogi bardzo utrudni wam weekendowe plany?

To też może cię zainteresować: Kraków: pogoda na 9 lipca. Co przygotowuje dla nas czwartkowa aura

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Epidemia koronawirusa nie odpuszcza. Wykryto kolejne ognisko w znanej firmie produkującej żywność

O tym się mówi: Główny Inspektorat Sanitarny wydał ważny komunikat. Produkt zostanie wycofany ze sklepowych półek. Wykryto groźną bakterię