Jak informuje portal Pikio.pl, Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące jednego z bardzo popularnych wśród Polaków produktów. Spożycie go może poskutkować groźnymi dla zdrowia konsekwencjami.

O co dokładnie chodzi?

Jak się okazuje, ze sklepów wycofane zostaną produkty wytworzone przez firmę Konspol Holding Sp. z o.o.. Dokładnie chodzi tutaj o produkty hamburger drobiowy oraz hamburger drobiowo - wieprzowy XXL.

Po poddaniu produktów szczegółowemu badaniu okazało się, że znaleziono w nich bardzo groźną bakterię o nazwie Listeria monocotygenes. Konsekwencje pożycia produktów, które ją zawierają mogą być opłakane.

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał ze sklepów dwie partie produktów. Są to:

  • hamburger drobiowy partia z numerem 294/VI - data ważności: 20.07.2020 rok;
  • hamburger XXL drobiowo - wieprzowy z numerem partii 276/VI - data ważności 16.07.2020 rok.

Zdecydowano także, aby ze sprzedaży wycofać produkt Hamburger drobiowy 1,5 kg o numerze partii 294/VI - data przydatności do spożycia 17.07.2020 rok.

konspol.com.pl

Trwa dezynfekcja zakładu

Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, firma Konspol podjęła już wszystkie czynności aby w swojej placówce wyeliminować źródło zakażenia. Przeprowadzona została dokładna dezynfekcja, a dodatkowo trwają dokładne badania pozostałej produkowanej żywności oraz wszystkich osób pracujących w zakładach produkcyjnych.

Wycofywanie produktów ze sprzedaży jest nadzorowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Inspekcję Weterynaryjną.

W przypadku zjedzenia wymienionych produktów i zauważenia u siebie objawów chorobowych należy niezwłocznie udać się do lekarza w celu podjęcia leczenia.

rdn.pl

Jak informował portal "Życie”: KRÓLOWA ELŻBIETA II NIE MA JEDNEJ RĘKI? NIESAMOWITĄ TAJEMNICĘ MONARCHINI WYZNAŁA JEJ CÓRKA, KSIĘŻNICZKA ANNA

Przypomnij sobie: DO SIECI TRAFIŁY ZDJĘCIA DOMU KINGI RUSIN. SZCZEGÓŁY WYSTROJU NAPRAWDĘ ZDUMIEWAJĄ, U WIELU MOŻE POJAWIĆ SIĘ ZAZDROŚĆ

Portal "Życie" pisał również: ROBERT LEWANDOWSKI ZMIENI PO LATACH BARWY KLUBOWE? BAYERN MONACHIUM DOSTAŁ PROPOZYCJĘ TRANSFERU ZAWODNIKA I TO OD GIGANTA