Na oficjalnej stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiło się ważne ostrzeżenie. Chodzi o produkt, który znajduje się na sklepowych półkach – okazuje się, że nie powinniśmy po niego sięgać, gdyż może być niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Groźne bakterie w produkcie z Biedronki

Jak podaje portal Pikio.pl, na sklepowych półkach w Biedronce można kupić produkt, który nie jest bezpieczny – zawiera groźną bakterię, a spożycie go może się źle skończyć. Choć w dyskoncie można kupić wiele wartościowych produktów, to jednak ze względu na szeroki asortyment sklepu co jakiś czas zdarzają się tego typu wpadki – niektórych produktów z Biedronki nie powinniśmy kupować.

Tym razem chodzi o pewien produkt mięsny, w którym znajduje się niebezpieczna bakteria. O jakim artykule mowa?

Kasjerka Biedronki. Źródło: Youtube
Kasjerka Biedronki. Źródło: Youtube
Kasjerka Biedronki. Źródło: Youtube

Okazuje się, że chodzi o „Boczek wędzony” Krainy Wędlin. To właśnie w nim wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes. Główny Inspektor Sanitarny wydał już ostrzeżenie dla Polaków – spożycie wspomnianego produktu może się źle skończyć dla naszego zdrowia.

Wycofano artykuł ze sprzedaży w trybie natychmiastowym.

„Obecność bakterii Listeria monocytogenes wykryto w trakcie badań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej w dwóch z pięciu badanych próbek. Spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą” – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

Biedronka. Źródło: biznes.wprost.pl
Biedronka. Źródło: biznes.wprost.pl
Biedronka. Źródło: biznes.wprost.pl

Co może się stać, jeśli zjemy produkt zawierający tę bakterię? Objawy mogą przypominać grypę – biegunka i wymioty oraz posocznica, zaś w skrajnych przypadkach nawet zapalenie opon rdzeniowo-mózgowych.

Podano do wiadomości także informacje, o który produkt chodzi:

  • Producent: Goodvalley Sp. z o.o., ul. Młyńska 43b, 77-320 Przechlewo, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 22030207 WE,
  • Dystrybutor: Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5 62-025 Kostrzyn,
  • Numer partii: 242.130649/73,
  • Termin przydatności do spożycia 12.07.2020 / 13.07.2020.

Przypomnij sobie o… SPRAWA KAMILA DURCZOKA TRAFI PRZED SĄD. CO GROZI DZIENNIKARZOWI

Jak informował portal Życie: OD DZIŚ KIEROWCÓW MIAŁY CZEKAĆ WIELKIE ZMIANY. JEDNAK NA RAZIE ZOSTAŁY ONE ZAWIESZONE

Portal Życie pisał również o… JANUSZ KORWIN - MIKKE PONIÓSŁ OGROMNE STRATY. NA JAW WYSZŁA PRAWDA NA TEMAT MAJĄTKU POPULARNEGO POLITYKA