Dziś miała wejść w życie zmiana, która od samego początku wywoływała wiele kontrowersji wśród kierowców. Okazuje się jednak, że termin jej nowelizacji został przesunięty.

Kierowcybędą bezkarni

Już dziś miały mieć miejsce poważne zmiany w konsekwencjach, jakie policja miała wyciągać od kierowców. O co dokładnie chodzi?

Od pewnego czasu obecny jest przepis, który uprawnia policjantów do odebrania prawa jazdy. jeśli kierowca przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Co ciekawe, od dziśpolicjanci mieli również odbierać uprawnienia do prowadzenia pojazdów również wtedy, kiedy kierowca przekroczył prędkość podczas poruszania siępo drogach ekspresowych oraz autostradach.

Od samego początku pojawienia się pomysłu, Ministerstwo Infrastruktury zapewniało, że zasady te wejdąw życie z początkiem lipca. Jak podaje portal Super Express tak sięjednak nie stanie, bowiem projekt ustawy nie został nawet przedstawiony w Sejmie.

Z czego wynika opóźnienie?

Jak wiemy, aby zmiana została zatwierdzona musi zostać zaakceptowana przez Sejm, następnie przez Senat, a finalnie zostać podpisana przez prezydenta. W czasie trwającej kampanii wyborczej nie mamy więc co liczyć na to, że nowa ustawa wzbudzi zainteresowanie polityków.

Na pytania o to, kiedy nowe zmiany mogą wejść w życie Ministerstwo Infrastruktury uspokaja, że na pewno jeszcze w tym roku. Jednak nikt nie jest w stanie podać dokładnego terminu.

Okazuje się więc, że kierowcy którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości nadal będą bezkarni. Doskonale wiemy, że szczególnie w okresie wakacyjnym na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków, a niektóre z nich są śmiertelne w skutkach. Nowe przepisy na pewno poprawiłyby bezpieczeństwo podczas podróży.

Jak informował portal „Życie”: POLACY ZAPOMNIELI O ISTNIENIU KORONAWIRUSA? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA PRZYPOMINA, ŻE PANDEMIA NADAL TRWA

Przypomnij sobie: PAPIEŻ FRANCISZEK UDAJE SIĘ NA ZASŁUŻONY ODPOCZYNEK. JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE DNI DUCHOWNEGO

Portal „Życie” pisał również:MINISTERSTWO ZDROWIA PRZEKAZAŁO BARDZO WAŻNE INFORMACJE. O CO DOKŁADNIE CHODZI