Już od 1 lipca zmieniają się zasady co do poboru opłat za przejazdy drogami płatnymi. Jak będzie to teraz wyglądać?

Wygoda dla kierowców?

Na nowe przepisy muszą zwrócić uwagę przede wszystkim kierowcy ciężarówek oraz osoby poruszające się po płatnych odcinkach autostrad.

Jak informuje portal money.pl, już za kilka dni zaczną obowiązywać nowe przepisy. Wszystko to spowodowane jest faktem, że nadzoru nad opłatami za przejazdy nie będzie już sprawował Główny Inspektor Transportu Drogowego, lecz Szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Jak się okazuje, nowości w tej kwestii mają usprawnić życie kierowcom. Ma być łatwiej, szybciej i taniej. Mimo, że nadzór nad poborem opłat zostanie przekazany już 1 lipca, to zupełnie nowy sposób opłat zostanie uruchomiony dopiero z początkiem nowego roku.

Jak się okazuje, aby zapłacić za przejazd drogą płatną będzie potrzebne urządzenie które ma możliwość pozycjonowania satelitarnego oraz transmisji danych. Kierowcy będą mogli więc dokonywać opłat za pośrednictwem smartfona.

Jak dokonać opłaty?

Aby uiścić opłatę wystarczy zalogować się do specjalnej aplikacji, uzupełnić swoje dane i udostępniać swoją pozycję na mapie. Następnie do Systemu Poboru Opłaty Elektronicznej zostanie przekazana opłata w odpowiedniej wysokości.

Jak się zatem okazuje, już od nowego roku będziemy mogli pożegnać się z długimi korkami, które tworzyły się szczególnie w okresie wakacyjnym przed miejscami, w których dokonywany był pobór opłat od kierowców.

Należy jednak pamiętać, że każdy kierowca poruszający się drogami płatnymi ma obowiązek dokonania opłaty drogą elektroniczną. Jeśli tego nie zrobi lub jeśli podane przez niego dane będą fałszywe, może zostać obciążony mandatem w wysokości od 500 do nawet 1500 złotych!

Jak informował portal „Życie”: ŚLEDCZY SĄ O KROK OD WYJAŚNIENIA ZDARZEŃ WOKÓŁ DAWIDKA Ż. SĄ NAJNOWSZE INFORMACJE, CZY WKRÓTCE DOWIEMY SIĘ, CO STAŁO SIĘ Z 5-LETNIM CHŁOPCEM

Przypomnij sobie: NOWY POMYSŁ SIECI HANDLOWEJ, KTÓRY POWODUJE WZBURZENIE U KLIENTÓW. NIEPRZESTRZEGANIE PEWNEGO PRZEPISU SPRAWI, ŻE NIE WEJDZIEMY DO SKLEPU W OGÓLE

Portal „Życie” pisał również: KIEPSKA PASSA TURYSTÓW NAD MORZEM. SŁUŻBY SANITARNE ODKRYŁY KOLEJNE OGNISKO ZAKAŻEŃ, WIRUSA ROZNIÓSŁ WŁAŚCICIEL OŚRODKA