Już dziś oficjalnie rozpoczęły się wakacje. Jak się okazuje, podczas tegorocznego lata policjanci bardzo rzetelnie będą kontrolować kierowców i karać ich za przewinienia.

Policja wprowadza zwiększone kontrole

- Podczas zeszłorocznych wakacji nasza pierwsza wirtualna mapa wypadków drogowych odnotowała 582 ofiary śmiertelne - zaznaczył Robert Opas, komendant z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Nie ulega wątpliwości, że policja chce podjąć działania, które spowodują znaczny spadek wypadków, a co za tym idzie zwiększą bezpieczeństwo na polskich drogach. Jak zamierzają tego dokonać?

Jak się okazuje, policja postanowiła poczynić niemałe zakupy, które w znacznym stopniu mają wspomóc ich działania.

- Zakupy obejmują znane marki samochodów. Zamierzamy pełną moc i siłę naszych radiowozów zastosować do wyłapywania piratów drogowych - zapowiedział Ciarka. - Wykorzystamy każdy możliwy sprzęt na lądzie, wodzie i w powietrzu. Śmigłowcem będą wyłapywani kierowcy zachowujący się szczególnie niebezpiecznie, drastycznie przekraczający prędkość. Użyjemy też drontów do obserwacji ruchu drogowego - powiedział rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, insp. Mariusz Ciarka.

Źródło: auto.dziennik.pl

Kary będą bardzo wysokie

Jak informuje portal biznes.interia.pl policjanci będą kontrolować także poprawność zamontowania tablic rejestracyjnych. Jeśli bowiem okaże się, że tablica jest specjalnie podgięta to kierowca pojazdu może otrzymać mandat w wysokości nawet 1000 złotych.

Policjanci zaznaczyli również, że podczas wakacji kontrolowane będzie stosowanie się przez kierowców oraz pasażerów do obowiązujących obostrzeń dotyczących epidemii koronawirusa.

- Pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczki - w tej kwestii nic się nie zmieniło i policjanci będą na to zwracali uwagę - podkreślił rzecznik Komendy Głównej Policji.

Komenda Główna Policji zaznacza jednak, że mandat za brak maseczki jest ostatecznością, jednak jeśli kierowca i pasażerowie nie zastosują się do poleceń funkcjonariusza może on nałożyć karę w wysokości do 500 zł, a dodatkowo takim osobom grozi możliwość nałożenia na nich kary administracyjnej, która wynosi od 5 do 30 tysięcy złotych.

Nie zapominajmy jednak, że zakładanie maseczek nadal jest obowiązkiem podczas podróżowania środkami transportu zbiorowego oraz taksówkami.

Jak informował portal „Życie”: ŚLEDCZY SĄ O KROK OD WYJAŚNIENIA ZDARZEŃ WOKÓŁ DAWIDKA Ż. SĄ NAJNOWSZE INFORMACJE, CZY WKRÓTCE DOWIEMY SIĘ, CO STAŁO SIĘ Z 5-LETNIM CHŁOPCEM

Przypomnij sobie: NOWY POMYSŁ SIECI HANDLOWEJ, KTÓRY POWODUJE WZBURZENIE U KLIENTÓW. NIEPRZESTRZEGANIE PEWNEGO PRZEPISU SPRAWI, ŻE NIE WEJDZIEMY DO SKLEPU W OGÓLE

Portal „Życie” pisał również: KIEPSKA PASSA TURYSTÓW NAD MORZEM. SŁUŻBY SANITARNE ODKRYŁY KOLEJNE OGNISKO ZAKAŻEŃ, WIRUSA ROZNIÓSŁ WŁAŚCICIEL OŚRODKA