Okazuje się, że w kwestii kontroli kierowców sporo się zmieniło. Jakie zmiany obowiązują już od tego miesiąca?

Kontrole będą przebiegać szybko i sprawnie

Jak informuje portal Pikio.pl, kontrole policjantów będą już od tego miesiąca o wiele sprawniejsze niż dotychczas. Do tej pory byliśmy bowiem przyzwyczajeni, że w chwili zatrzymania nas przez policjanta, musiał on skontaktować się z centralą, aby potwierdzić nasze uprawnienia. Co ciekawe, od lipca nie jest to już konieczne. Każdy z policjantów ma bowiem możliwość samodzielnego dostępu do bazy kierowców.

Centralna Ewidencja Kierowców oprócz informacji o tym, czy kierowca posiada uprawnienia do prowadzenia pojazdów, zawiera także dane na temat tego czy w ostatnim czasie nie wydano decyzji o cofnięciu dokumentu lub też czy nie minął termin jego ważności.

Źródło: trans.info

Skąd pomysł na takie zmiany?

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, wprowadzenie takich zmian było konieczne w związku z zapowiadanym zniesieniem obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy. Kiedy jednak zostaną wprowadzone takie udogodnienia?

Niestety, do tej pory nie padła oficjalna data, od której nie trzeba będzie wozić ze sobą prawa jazdy. Na ten moment jednak podczas kontroli trzeba okazać dokument. Za brak posiadania przy sobie dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów grozi mandat w wysokości do 50 złotych!

Przypominamy, że od pewnego czasu nie trzeba natomiast wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz potwierdzenia ubezpieczenia OC.

W ostatnim czasie w przepisach obejmujących kierowców wprowadzone zostało wiele zmian. Warto więc na bieżąco śledzić informacje podawane przez media, aby nie przeoczyć ważnych dla nas nowości.

Jak informował portal "Życie": BARDZO WAŻNY APEL AGATY DUDY. O CO PROSI POLKI ŻONA OBECNEGO PREZYDENTA

Przypomnij sobie: CZY CZEKAJĄ NAS CIĘCIA MINIMALNEJ PENSJI? DO MEDIÓW WYCIEKŁY NIEPOKOJĄCE INFORMACJE, SĄ SPRZECZNE Z OBIETNICAMI

Portal "Życie" pisał również: CO TAKIEGO DZIAŁO SIĘ W SCHRONISKU W RADYSACH? NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEGO OBROTU SPRAW, WŁAŚCICIELE CZWORONOGÓW SĄ ZANIEPOKOJENI