Schronisko w Radysach nie ma zbyt dobrej opinii, jednak to co dzieje się tam ostatnio budzi kolejne podejrzenia.

Sprawa wyszła na jaw po latach!

Jak się okazuje nikt przez wiele lat nie interesował się losem zwierzaków przebywających w schronisku w Radysach. Dopiero niedawno dzięki wytężonej pracy prokuratury rejonowej Olsztyn Północ udało się ująć właścicieli przedsięwzięcia.

Jak informuje portal Wirtualna Polska, warunki w jakich musiały żyć zwierzęta były po prostu opłakane. Czworonogi nie miały nawet udzielanej podstawowej opieki weterynaryjnej, a wiele z nich bezwzględnie tego potrzebowało.

Na ten moment zwierzakami zaopiekowało się „Pogotowie dla zwierząt”, którego pracownicy praktycznie całą dobę starają się udzielić pomocy wszystkim zwierzakom!

Okazuje się jednak, że czworonogi potrzebują nie tylko opieki weterynaryjnej. Wiele z nich jest zagłodzonych, potrzeba więc kilogramów jedzenia lub też pieniędzy, aby móc je zakupić.

Każdy może pomóc!

Co więcej, przyda się każda para rąk do pracy. Każdy chętny może przyjechać na miejsce i pomóc w ratowaniu zwierząt z Radys.

- Ludzie nie zawiedli. We wtorek zjawiło się u nas blisko 30 osób, wczoraj już 120 osób, w weekend spodziewamy się ok. 200 osób. Przyjeżdżają do nas ludzie z całej Polski, biorą urlop i jadą nawet z Przemyśla, Świnoujścia czy Zielonej Góry. Liczymy, że będą do nas przyjeżdżać także w kolejnych tygodniach - wyznał Grzegorz Bielawski podczas wywiadu udzielonego dla radia TOK FM.

Sprawa schroniska w Radysach budzi natomiast jeszcze wiele innych podejrzeń. Okazuje się bowiem, że wielu właścicieli odnalazło tutaj swoje zaginione psiaki.

Jak wyznaje wielu z nich, kiedy dzwonili do schroniska w poszukiwaniu pupila nikt nie chciał udzielić im informacji na temat tego, czy takie zwierzę przebywa na jego terenie. Co więcej, wiele osób szukających swoich czworonożnych przyjaciół spotkało się z wyzwiskami i krzykiem.

Miejmy nadzieję, że uda się pomóc wszystkim zwierzętom, które przebywały w schronisku w Radysach, a właściciele przybytku zostaną surowo ukarani.

Jak informował portal "Życie": POGODA NIE ROZPIESZCZA POLAKÓW. NAD KOLEJNĄ GMINĄ PRZESZŁA TRĄBA POWIETRZNA, KRAJOBRAZ PO ŻYWIOLE PORAŻA

Przypomnij sobie: CZY CZEKAJĄ NAS CIĘCIA MINIMALNEJ PENSJI? DO MEDIÓW WYCIEKŁY NIEPOKOJĄCE INFORMACJE, SĄ SPRZECZNE Z OBIETNICAMI

Portal "Życie" pisał również: TO, JAK ZAPISUJEMY ZNAK X UJAWNIA NASZĄ OSOBOWOŚĆ, TWIERDZĄ EKSPERCI OD GRAFOLOGII. PROSTY TEST ZDRADZA NASZE DRUGIE JA