Już za kilka dni odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Nic więc dziwnego, że oprócz nieustannej obecności w mediach kandydatów na prezydenta, równie mocno udzielają się ich żony.

Ważny apel Pierwszej Damy!

Jak informuje portal Lelum.pl w ostatnim czasie obecna Pierwsza Dama, Agata Duda zwróciła się do Polek z bardzo ważnym apelem, którego nie należy bagatelizować niezależnie od tego, jakiego kandydata popieramy w wyborach.

Jak się okazuje Agata Duda zwróciła uwagę na bardzo istotną rzecz. Mianowicie obecna Pierwsza Dama stara się nakłonić jak największą liczbę kobiet do regularnych badań, które są główną profilaktyką raka piersi.

- Odpowiednio wczesna diagnoza zmian nowotworowych to nie wyrok. Przeciwnie, to pierwszy i najważniejszy krok do pełnego wyleczenia - informuje Agata Duda w filmie promującym profilaktykę raka piersi.

Jak się okazuje, w Polsce znów będzie można spotkać mammobusy, których działalność była zawieszona ze względu na pandemię koronawirusa. Teraz, busy w których można zdiagnozować raka piersi wracają do pracy!

Profilaktyka jest niezwykle ważna!

Badanie przeprowadzone w mammobusach jest w pełni refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia! Warto więc z niego skorzystać.

Z mammobusów mogą korzystać kobiety w wieku od 50 do 69 lat. Jak się okazuje, specjalistyczne autobusy pojawią się praktycznie we wszystkich, nawet malutkich miejscowościach w Polsce.

Co więcej, na filmiku promocyjnym Agata Duda informuje także, że badania mammograficzne można wykonywać również w stacjonarnych pracowniach w całym kraju.

Nie bójmy się korzystać z możliwości badania profilaktycznego. Tylko dzięki takim działaniom jesteśmy w stanie w porę wykryć chorobę. Pamiętajmy, że im wcześniej zostanie wykryty nowotwór, tym większa jest szansa na skuteczne leczenie.

Jak informował portal "Życie": POGODA NIE ROZPIESZCZA POLAKÓW. NAD KOLEJNĄ GMINĄ PRZESZŁA TRĄBA POWIETRZNA, KRAJOBRAZ PO ŻYWIOLE PORAŻA

Przypomnij sobie: CZY CZEKAJĄ NAS CIĘCIA MINIMALNEJ PENSJI? DO MEDIÓW WYCIEKŁY NIEPOKOJĄCE INFORMACJE, SĄ SPRZECZNE Z OBIETNICAMI

Portal "Życie" pisał również: CO TAKIEGO DZIAŁO SIĘ W SCHRONISKU W RADYSACH? NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEGO OBROTU SPRAW, WŁAŚCICIELE CZWORONOGÓW SĄ ZANIEPOKOJENI