Lato to ulubiona pora roku większości osób. Jednak oprócz upalnych dni i ciepłych wieczorów spędzonych na świeżym powietrzu musimy liczyć się też z wadami tego wspaniałego czasu. Jedną z nich są wszechobecne komary, które potrafią uprzykrzyć nam życie.

Niezawodne i naturalne sposoby

W jaki sposób poradzić sobie z czerwonymi i swędzącymi ugryzieniami, które fundują nam te małe owady? Poniżej znajdziecie kilka sposobów polecanych przez portal uroda.abczdrowie.pl, które warto wypróbować zanim udamy się po apteczne specyfiki.

Jak się okazuje, świetnym sposobem na ugryzienia komarów są olejki eteryczne. Wystarczy posmarować miejsce ugryzienia kilkoma kroplami tego specyfiku, a opuchlizna i swędzenie znikną w mgnieniu oka. Najlepszy będzie olejek lawendowy, który ma właściwości łagodzące swędzenie oraz olejek herbaciany, który działa antybakteryjnie.

Dobrym sposobem będzie także wykorzystanie miodu lub soku z cytryny. Przeciwzapalne właściwości miodu, a także odkażające działanie cytryny pomogą szybko uporać się z nieprzyjemnym świądem po ukąszeniu.

Jak poradzić sobie z opuchlizną?

Jeśli miejsce po ugryzieniu jest znacznie opuchnięte, warto spróbować skorzystać z mentolowej pasty do zębów. Mentol da ukojenie i spowoduje, że będziemy odczuwać przyjemny chłód. Dodatkowo pasta do zębów powoduje ściągnięcie ugryzienia co przyczyni się do zminimalizowania opuchlizny.

Do zmniejszenia opuchnięcia świetnie sprawdzi się także lód. Jeśli przyłożymy do miejsca ugryzienia kilka kostek, to zamrożona woda spowoduje obkurczenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie obrzęku!

Jeśli miejsce po ugryzieniu bardzo nas swędzi warto skorzystać z octu lub torebek z herbatą. Obie te substancje mają właściwości, które pomagają niwelować świąd i pomagają w szybszym pozbyciu się śladów po ukąszeniu komara.

Jednym ze skutecznych sposobów na zmniejszenie odczynu po ugryzieniu jest także aloes. Jego zbawienne właściwości kojące są znane od lat. Ta roślina ma działanie bardzo silnie nawilżające, a ponadto niweluje stany zapalne oraz różnorodne zaczerwienienia. Świetnie sprawdzi się zatem w walce z ugryzieniami komarów.

Jak informował portal „Życie”: NIETYPOWY NALOT NA CZĘSTO KUPOWANYCH OWOCACH POWINIEN MOCNO ZANIEPOKOIĆ POLAKÓW. JEST DLA NAS BARDZO NIEKORZYSTNY, JAK SIĘ GO POZBYĆ ZE SKÓRKI

Przypomnij sobie: KOBIETA MOŻE CZUĆ SIĘ PIĘKNA W KAŻDYM WIEKU. NIESAMOWITA PRZEMIANA TEJ KOBIETY POKAZUJE, ŻE NIE WARTO PATRZEĆ NA DATĘ URODZENIA

Portal „Życie” pisał również: NIESAMOWITA SYTUACJA Z UDZIAŁEM KOTA. GDY TYLKO DZIEWCZYNKA ZALAŁA SIĘ ŁZAMI, ZROBIŁ COŚ, CZEGO NIKT SIĘ PO NIM NIE SPODZIEWAŁ