Lepy, pułapki, łapki, rażące prądem rakiety – na rynku możemy znaleźć ogrom rozwiązań na pozbycie się drażniących nasze uszy i wszędobylskich much. Te owady są szczególnie denerwujące, szczególnie w nocy, gdy próbujemy zasnąć, a nad uchem krąży wydająca okropne dźwięki mucha. Próbujemy wszelkich metod, ale muchy bardzo często wracają, nie dając nam żyć i normalnie funkcjonować.

Szczególnie trudno wytępić je z kuchni, a siadając na żywności muchy mogą zostawić na niej szkodliwe drobnoustroje, które spożyjemy, gdy chwycimy zanieczyszczony w ten sposób np. owoc, który leży na paterze czy misie na stole w jadalni. Ukąszenie końskiej michy, która dość często pojawia się w naszych domach może być groźne! Jak zatem pozbyć się much raz a dobrze? Jest skuteczny patent – to oprysk!

Muchy potrafią nieźle namieszać w domowym mirze, szczególnie, że niedbające o higienę owady mogą zakazić nasze jedzenie groźnymi drobnoustrojami. Jak poradzić sobie z brzęczącą zmorą naszych domów i mieszkań, która pojawia się wiosną i latem? Jest na to prosty patent!

Są skuteczne patenty na muchy! Jak pozbyć się denerwujących owadów raz na zawsze?

Przede wszystkim nie dopuszczajmy do sytuacji, które muchy uwielbiają. Wynośmy śmieci tak często, jak to możliwe, zwłaszcza w upały, myjmy naczynia i usuwajmy resztki jedzenia. W przypadku mięsa i wędlin – nie zostawiamy ich na blacie nawet na minutę bez pilnowania!

fot. Pixabay

Co jest skuteczne na muchy? Jak przekonuje serwis polki.pl, takie zapachy jak goździki, mięta, tymianek i rozmaryn. Z olejków tych roślin można zrobić roztwór do butelki z atomizerem i rozpylać wokół okien i drzwi kilka razy dziennie.

Muchy szczególnie nie lubią goździków, więc można nimi nabić pomarańcze lub jabłka i rozstawić na parapetach. Równie dobrze sprawdzą się też doniczki z posadzoną miętą, tymiankiem i rozmarynem w kuchni i na balkonie. Zioła tez można też suszyć i umieszczać w woreczkach rozłożonych w miejscach, gdzie muchy kręcą się najczęściej. Te domowe sposoby pozwolą pozbyć się much na zawsze.

fot. Pixabay

Jak informował portal „Życie”: BOHATERSKI PIES, KTÓRY PRZEZ KILKA DNI CZUWAŁ PRZY SWOIM ZAGINIONYM 83-LETNIM WŁAŚCICIELU. JAK SKOŃCZYŁA SIĘ TA HISTORIA

Przypomnij sobie: PIWONIA KRZEWIASTA OZDOBI KAŻDY OGRÓD. JAK WŁAŚCIWIE JĄ PIELĘGNOWAĆ, ŻEBY ZACHWYCAŁA PRZEZ LATA

Portal „Życie” pisał również: DOMOWE SPOSOBY NA USUNIĘCIE PRZEBARWIEŃ Z PLASTIKU. MEBLE OGRODOWE I INNE PRZEDMIOTY BĘDĄ LŚNIŁY JAK NOWE, WYSTARCZY KILKA PROSTYCH SKŁADNIKÓW