Czyszczenie kabiny prysznicowej może stać się prawdziwym dramatem, jeśli nie wiem, jak się za to zabrać i jakich środków użyć, by przy niewielkim nakładzie sił domyć sanitariaty i móc cieszyć się lśniącą łazienką aż do następnych porządków.

Czym zatem myć kabinę prysznicową? Co ciekawe, często znacznie skuteczniejsze od środków chemicznych z drogerii czy sklepu okazują się być naturalne, domowe sposoby. Trzeba również wiedzieć, jak prawidłowo czyścić kabinę prysznicową, aby służyła nam lata. Tak powinno wyglądać usuwanie kamienia, a także zwycięska walka z pleśnią i zaciekami!

Naturalne sposoby na mycie kabiny prysznicowej. Dzięki nim można pozbyć się brudu w kilka minut!

Największą zmorą posiadaczy kabin prysznicowych jest oczywiście osad z kamienia. Jego wyczyszczenie niejednokrotnie jest prawdziwym wyzwanie. Osadowi często towarzyszą zacieki, a jeśli osad jest wywołany mydlinami to szybko może pojawić się pleśń i chorobotwórcze bakterie.

Co zamiast chemicznych detergentów? To, co znały doskonale już nasze babcie, które choć same kabin prysznicowych raczej nie posiadały to wiedziały, że ten składnik to remedium na niemal każdą bolączkę. Chodzi oczywiście o ocet kuchenny. Wystarczy tworzyć roztwór octu z wodą, a w szybkim tempie usunie on kamień, a także osad z mydła z drzwi i ścian kabiny.

Równie dobrze sprawdzi się kwasek cytrynowy, który świetnie działa na osad z kamienia. W przypadku pleśni dobra będzie soda oczyszczona i woda utleniona – duet idealny do walki z grzybem.

Jeśli użyjemy octu, warto rozrobić go z wodą w proporcji 1:1, gdyż wtedy jest najskuteczniejszy. Jeśli brud jest uporczywy, ocet można podgrzać. Kwasek cytrynowy wysypany na zwilżoną gąbkę sprawdzi się równie dobrze.

A co z pleśnią? Wystarczy wysypać na miejsca, w którym występuje grzyb sodę oczyszczoną i zostać na kwadrans. Szorujemy starą szczoteczką do zębów, po czym w tym miejscu wylewamy 3 proc. wodę utlenioną i nie spłukujemy.

Warto również pamiętać, by kabinę prysznicową regularnie wietrzyć!

fot. Pexels

Przypomnij sobie o… KROCIONOGI JUŻ NIGDY NIE BĘDĄ PROBLEMEM. MOŻNA SIĘ ICH POZBYĆ Z OGRODU W BARDZO PROSTY SPOSÓB

Jak informował portal Życie: MAŁOPOLSKA: IMGW WYDAŁO OSTRZEŻENIE. NAD REGIONEM MOGĄ PRZEJŚĆ SILNE BURZE. CO JESZCZE WIADOMO

Portal Życie pisał również o… BABCIA PO PROSTU CHCIAŁA JEŚĆ. CODZIENNIE PRZYCHODZIŁA DO SKLEPU. ALE JEDNEGO RAZU JEJ ŻYCIE SIĘ ZMIENIŁO