Ocet jest niezastąpiony – wie o tym właściwie każdy i trzeba przyznać, że to jeden z produktów, które znajdują się w niemal każdym domu. Ma wiele zastosowań – wcale nie trzeba się ograniczać do przygotowywania potraw z jego dodatkiem.

Do czego jeszcze można stosować ocet?

Do czyszczenia

Brzmi banalnie, a działa świetnie! Wystarczy naszykować pustą butelkę ze spryskiwaczem i wypełnić ją mieszanką octu i wody w proporcjach 1:1.

Niektórzy dodają także odrobinę mydła w płynie. Ten środek świetnie czyści brudne oraz lepkie miejsca, gdyż zmiękcza brud, dzięki czemu łatwiej jest wyczyścić powierzchnie.

Co więcej, ta mikstura to dobry środek do czyszczenia okien oraz okularów. W tym przypadku należy jednak pamiętać o odpowiedniej ściereczce!

Do mycia naczyń

Można zapomnieć o lepiących się naczyniach z resztkami jedzenia, które trudno usunąć! Trzeba jedynie przez chwilę namoczyć garnek czy patelnię w occie, a później umyć.

ocet i woda. screen: YouTube
ocet i woda. screen: YouTube
ocet i woda. screen: YouTube

Do zwalczania brzydkich zapachów

Od czasu do czasu każdy boryka się z niezbyt przyjemnymi zapachami w domu. Może to być woń z kosza na śmieci bądź bardziej wilgotnych miejsc.

Jest na to prosta rada – zwilżenie chleba białym octem i położenie go na noc w miejscu, z którego wydobywa się brzydki zapach. Chleb powinien wchłonąć niepożądane zapachy i na drugi dzień można go wyrzucić.

Do zwalczania much i komarów

Trzeba przygotować słoik i wlać do niego trochę octu, a następnie zakryć jego górę taśmą klejącą, tak, by pokrywka lepiła się. Następnie zrobić kilka małych dziurek w taśmie – tak, by małe robaki mogły dostać się do słoika, lecz nie mogły wydostać.

Do udrażniania rur

Zamiast dzwonić po hydraulika, można wymieszać szklankę sody oczyszczonej i szklankę octu, a następnie wlać miksturę do rur. Później wlać do odpływu gorącą wodę.

Do prasowania

Do pustej butelki ze spryskiwaczem wlać ocet i wodę w proporcji 1:3. Popryskać miksturą pogniecione spodnie i zaczekać do ich wyschnięcia.

Dzięki zawartości octu ciuchy powinny się wyprostować bez prasowania!

Ocet pomoże Ci pozbyć się muszek owocówek, źródło: Zdrowie Radio Zet
Ocet pomoże Ci pozbyć się muszek owocówek, źródło: Zdrowie Radio Zet
Ocet pomoże Ci pozbyć się muszek owocówek, źródło: Zdrowie Radio Zet

Przypomnij sobie o… KROCIONOGI JUŻ NIGDY NIE BĘDĄ PROBLEMEM. MOŻNA SIĘ ICH POZBYĆ Z OGRODU W BARDZO PROSTY SPOSÓB