Było jasne, że babcia nie ma gdzie mieszkać. Dobre sprzedawczynie ze sklepu zawsze przynosiły jej gorącą herbatę i ciasto. Zjadała wszystko cicho, a także cicho szła gdzieś dalej.

Sprzedawczynie przyniosiły jej rzeczy i próbowały jakoś pomóc. Nagle nowa sprzedawczyni przyszła do pracy i była zaskoczona.

- Pomagaсie jej we wszystkim. Ale czy próbowaliście dowiedzieć się, kim ona jest.

- Znamy ją od wielu lat. Kiedyś pracowała tu pewna dziewczyna, a to jest jej matka. Kiedyś jej córka poznała młodego mężczyznę. Był obcokrajowcem. Szybko pobrali się i wyjechali do jego ojczyzny. А mieszkanie sprzedali i babcia została bez domu. Minęło kilka lat. Jej córka rozwiodła się z mężem. Kiedyś pojawiła się tutaj, a potem natychmiast wyjechała.

- A jak pojawiła się pani Kasia pod sklepem?

- Pewnego wieczora szłam z pracy. A potem ją dostrzegłam. Siedziała na ulicy i prosiła o pomoc. Więc powiedziałam, żeby tu przyszła, że jakoś jej pomożemy. Nikt nie mógł zabrać jej do domu. Wszyscy żyjemy skromnie. Ale zaczęłyśmy pomagać. Tutaj przychodzi od kilku lat.

- Ona mieszka na ulicy?

- Nie wiem.

Młoda sprzedawczyni wróciła do domu po ciężkiej zmianie. Dziewczyna wstała i zaczęła gotować. Dla pani Kasi musi zrobić coś specjalnego. Dziewczyna ugotowała pyszne mięso z pilawem.

Następnego dnia pani Kasia przyszła na obiad. Młoda dziewczyna przyniosła sporo jedzenia.

- Dziękuję skarbie. Tylko nie pamiętam cię. Dopiero zacząłaś tu pracować.

- Tak, dzień dobry. Nazywam się Monika. A wy pani Kasia, tak?

- Tak, córko.

- Pani Kasiu, ale macie gdzie mieszkać?

Youtube- Tak. Mieszkam w piwnicy w dużym domu. Nie myśl o mnie źle. Kiedyś byłam nauczycielką. Ale moja córka wszystko, co zarobiłam - sprzedała. Więc zostałam na ulicy. Ale mam emeryturę. Trochę kupuję jedzenia, a resztę przeznaczam na mieszkanie. Kiedyś kupię mieszkanie.

- Pani Kasiu, to nierealne.

- Ale ja mam marzenie... i bardzo ci dziękuję za obiad.

Monika poszła do pracy i cały dzień myślała o babci. Jak jej córka mogła tak zrobić? Wieczorem Monika zadzwoniła do swojej matki.

- Mamo, powiedz mi, czy wystawiłaś już dom babci na sprzedaż?

- Tak oczywiście. Dawno

- I ktoś chce go kupić?

- Nie. Nikt. Nikt go nie potrzebuje.

- Mamo, nie sprzedawajmy go.

Monika opowiedziała całą historię swojej mamie, a kobieta szczęśliwie się zgodziła.

Następnego dnia Monika postanowiła opowiedzieć wszystkim swoim koleżankom ze sklepu o swoim pomyśle. Wszyscy razem dokonali napraw w domu. A mąż Moniki nawet stworzył ogród.

Tydzień później pani Kasia przeprowadziła się do nowego domu. Babcia płakała, a Monika uspokoiła ją.

- Pani Kasiu, słuchajcie, zawsze będziemy z wami. Zawsze wam pomożemy. I mama wam pomoże.

Monika pojechała do miasta, a pani Kasia zdała sobie sprawę, że znalazła rodzinę. Od tego momentu Monika i jej rodzina przychodzili do babci w każdy weekend.


Przypomnij sobie o… PIOTR ŻYŁA ROZWIEWA WĄTPLIWOŚCI KIBICÓW ODNOŚNIE SWOJEJ DALSZEJ KARIERY SPORTOWEJ. CZY ZOBACZYMY GO JESZCZE NA SKOCZNI

Portal Życie pisał również o… CO ZROBIĆ, GDY W NASZYM OGRODZIE POJAWIĄ SIĘ KROCIONOGI? PROSTE METODY NA POZBYCIE SIĘ ICH