Okazuje się, że soda oczyszczona sprawdza się doskonale nie tylko w kuchni, domowych porządkach czy jako składnik pielęgnacji ciała czy twarzy, ale świetnie odnajdzie się również w ogrodzie. Już nasze babcie wiedziały , że ten biały proszek świetnie służy jako środek ochrony roślin i przydaje się w radzeniu sobie z chwastami czy szkodnikami. Jak można jej używać w ogrodzie?

Soda oczyszczona kontra chwasty

To metoda znana od stuleci. Niestety, chwasty to bolączka każdego ogrodnika, szczególnie, gdy nie występują pojedynczo, a całymi grupami. Wtedy często traktujemy je chemicznymi środkami chwastobójczymi.

Warto przemyśleć, czy zamiast wyjaławiać glebę i zaburzać wzrost innych roślin szkodliwą chemią, lepiej zastosować znaną od pokoleń sodę oczyszczoną. Jak to zrobić? Wystarczy wysypać ją w suchy, ciepły dzień w zakamarkach – tam, gdzie chwasty występują najczęściej: w szczelinach między płytami chodnikowymi czy przy płocie. Nie zwalczy chwastów, ale spowolni ich wzrost.

fot. YouTube

Soda oczyszczona a szkodniki

Jak informuje serwis castorama.pl, do zwalczania szkodników w ogrodzie warto zastosować prosty domowy preparat na bazie sody oczyszczonej. Trzeba przygotować litr odstanej wody w temperaturze pokojowej, pół łyżeczki jadalnego oleju lub trochę szarego mydła i pół łyżeczki sody oczyszczonej.

Składniki należy wymieszać i wlać do butelki z atomizerem. Roztwór stosujemy kilkakrotnie, opryskując wszystkie części rośliny, raz w tygodniu.

Soda oczyszczona na grzyby i pleśń

Kuchenne sposoby w zwalczaniu tego problemu są zawsze w mocy. Stąd często w walce z pleśnią świetnie sprawdza się cynamon. Jednak warto stosować w tym przypadku sodę oczyszczoną, która dodatkowo usunie taką chorobę jak mączniak i pozwoli pozbyć się plamistości liści. Warto popryskać roztworem wody i sody oczyszczonej kwiaty.

fot. Home Hacks

Przypomnij sobie o… KAROL STRASBURGER ZDRADZIŁ SEKRET SWOJEJ DOBREJ FORMY. JAKA JEST JEGO TAJEMNICA

Jak informował portal Życie: KONSUMENCI MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. GIS INFORMUJE O SKAŻENIU PEWNEGO POPULARNEGO PRODUKTU, NIE WOLNO GO SPOŻYWAĆ

Portal Życie pisał również o… IMGW WYDAŁO ALERTY DLA CAŁEJ POLSKI. W WIELU MIEJSCACH BĘDZIE GWAŁTOWNIE, MOGĄ POJAWIĆ SIĘ TRĄBY POWIETRZNE