Pogoda w czerwcu zdecydowanie nas nie rozpieszcza i zamiast pięknej, słonecznej aury musimy mierzyć się z burzami, ulewami, gradem, a nawet trąbami powietrznymi czy podtopieniami. To trudna sytuacja, Polacy obawiają się, co będzie dalej.

IMGW ostrzega przed gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi. Może być naprawdę niebezpiecznie!

Już od piątku 19 czerwca, większość mieszkańców Polski musi przygotować się na pogodowe sensacje. IMGW ostrzega przed wystąpieniem gwałtownych zjawisk meteorologicznych, hydrologicznych na terenie kilkunastu województw. W ciągu weekendu mają wystąpić wysokie temperatury, które wywołają na wschodzie Polski trąby powietrzne, a wiatr może wiać nawet do 120 km/h!

IMGW ostrzega – będzie niebezpiecznie!

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, prognozowane są burze na większości terenu Polski, lecz najsilniejsze będą w okolicach Pomorza, przez centrum po południe kraju.

- Głównym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu, do 20-30 mm/h, lokalnie do 50 mm, porywy wiatru do 80-90 km/h, opady gradu o średnicy do 3-4 cm. Nie można również wykluczyć wystąpienia trąb powietrznych – informuje IMGW, cytowane przez portal lelum.pl.

Nad Polskę zawitają upały i właśnie dlatego trzeba spodziewać się gwałtownych zjawisk pogodowych. W wielu miejscach w Polsce obowiązują alerty drugiego stopnia. IMGW informuje również, że nie da się wykluczyć pojawienia się trąb powietrznych w wielu miejscach kraju!

Co oznacza alert drugiego stopnia wydany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej? To zagrożenie uszkodzenia mienia prywatnego i publicznego, zrywanie dachów, uszkodzenia budynków, łamanie i wyrywanie drzew z korzeniami, a także zagrożenie zdrowia i życia dla ludzi. Trzeba będzie mieć się na baczności!

To też może cię zainteresować: WAŻNE WIEŚCI PŁYNĄ Z MINISTERSTWA ZDROWIA. WYDANO PILNE OŚWIADCZENIE O WAŻNYCH DLA ZDROWIA ZASADACH. CO WIDNIEJE W APELU RESORTU

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MAŁGORZATA TRZASKOWSKA O WYBORACH, BYCIU PIERWSZĄ DAMĄ ORAZ WIERZE. CO TAKIEGO POWIEDZIAŁA ŻONA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO

O tym się mówi: PRACOWNIK SKLEPU ZARAŻONY KORONAWIRUSEM. SANEPID WYDAŁ DECYZJĘ W SPRAWIE