Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem wykryto w tarnowskim sklepie budowlanym znanej seci Leroy Merlin. Jak podaje WP, kasjer przechoził chorobę bezobjawowo, niesety wie osoby mające kontakt z zakazonym, znalazły się w szpitalu.
Sprawą zajął się sanepid. Jak udało mu się ustalić pracownik, który aktulnie przebywa na przymusowej izolacji w domu, miał kontakt tylko z jednym pracownikiem sklepu, który skierowany został na kwarantannę. Pracownik nie mial kontaktu z klientami.
- Osoba pracująca w markecie uległa zakażeniu koronawirusem po kontakcie z osobą dodatnią w ognisku zakażenia w Tuchowie. Pracownik ten od 12 czerwca przebywał na kwarantannie, a ostatni raz był w pracy 8 czerwca - poinformowała WP Dominika Łatak-Glonek z Wojewódzkiej
Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

150 chorych na COVID-19 w fabryce mebli pod Kepnem!/screen Pixabay
150 chorych na COVID-19 w fabryce mebli pod Kepnem!/screen Pixabay
150 chorych na COVID-19 w fabryce mebli pod Kepnem!/screen Pixabay

Sanepid zdecydował o zamknięciu sklepu. Rzecznik prasowy sieci Leroy Merlin powiedział, że sklep został już zdezynfekowany.
- Jesteśmy w stałym kontakcie z zakażonym pracownikiem, który przechodzi chorobę bezobjawowo. Działamy zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych, w tym dokonaliśmy identyfikacji pracownika mającego istotny kontakt z osobą zakażoną, gdzie mogło zaistnieć ryzyko transmisji. Pracownik ten został objęty kwarantanną. Wszelkie dalsze działania będą dostosowane do decyzji i wytycznych służb sanitarnych - komentuje Maksymilian Pawłowski.

Leroy Merlin fot. Tarnow
Leroy Merlin fot. Tarnow

Przypomnij sobie o… KROCIONOGI JUŻ NIGDY NIE BĘDĄ PROBLEMEM. MOŻNA SIĘ ICH POZBYĆ Z OGRODU W BARDZO PROSTY SPOSÓB

Jak informował portal Życie: MAŁOPOLSKA: IMGW WYDAŁO OSTRZEŻENIE. NAD REGIONEM MOGĄ PRZEJŚĆ SILNE BURZE. CO JESZCZE WIADOMO