Jak podaje portal „Interia”, ostrzeżenia przed burzami i towarzyszącym im gradem IMGW wydało prawie dla całego kraju. Wyjątkiem są cztery powiaty znajdujące się w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego.

Będzie niebezpiecznie

Wydane przez IMGW alerty obejmują najniższy stopień zagrożenia. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem na obszarze całej Polski sięgają 80-90 procent. Synoptycy wskazują, że burze z towarzyszącym jej gradem i silnym wiatrem będą występowały od godzin okołopołudniowych do późnej nocy.

Zgodnie z prognozami zagrożeń udostępnionych przez IMGW w piątek sytuacja może być jeszcze groźniejsza. Alerty w dalszym ciągu obejmowały będą cały kraj, zostaną jednak podniesione do drugiego stopnia w województwie mazowieckim, lubelskim i zachodniopomorskim.

Dzisiaj burze możliwe będą miejscami na przeważającym obszarze Polski. Ze względu na dużą wilgotność powietrza...

Gepostet von Burza-Alert-IMGW am Mittwoch, 17. Juni 2020

Niebezpieczna pogoda także w weekend

W sobotę zdaniem meteorologów gorące powietrze zostanie na północy i wschodzie, co wiązać będzie się ponownie z wystąpieniem burz i silnych opadów deszczu. Pozostała część kraju będzie znajdować się pod wpływem chłodniejszych mas powietrza, choć przewidywane są i tu lokalne opady deszczu.

W niedzielę burze spodziewane są jedynie we wschodniej części naszego kraj, choć będą one słabsze niż w poprzednich dniach. Na wschodzie termometry lokalnie pokażą temperaturę wyższą niż 25 stopni. W pozostałej części kraju będzie chłodniej.

Pixabay

Pojawiły się już u was pierwsze burze?

To też może cię zainteresować: Ważne wieści płyną z Ministerstwa Zdrowia. Wydano pilne oświadczenie o ważnych dla zdrowia zasadach. Co widnieje w apelu resortu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Trzaskowska o wyborach, byciu pierwszą damą oraz wierze. Co takiego powiedziała żona Rafała Trzaskowskiego

O tym się mówi: Pracownik sklepu zarażony koronawirusem. Sanepid wydał decyzję w sprawie