Kolejne ostrzeżenie w sprawie niebezpieczeństwa produktów spożywczych. To przysmak wielu Polaków, więc zagrożenie jest realne. Jego spożycie może skutkować nieprzyjemnymi dolegliwościami, trzeba mieć się na baczności!

Główny Inspektorat Sanitarny po raz kolejny zwrócił się do konsumentów z pilna informacją o wykryciu w jednym z produktów spożywczych, dostępnych w niemal każdym sklepie pałeczek groźnej bakterii. Chodzi o szczepy Salmonelli, trzeba mieć się na baczności! Wiele osób nie wie, co grozi po zjedzeniu skażonego produktu. Możemy wylądować w szpitalu!

GIS informuje o Salmonelli w popularnym artykule. Jeśli mamy go w domu to nie wolno go jeść!

Chodzi o wykrycie przez Państwową Inspekcję Sanitarną pałeczek Salmonelli w pewnej partii sezamu znanej firmy Kresto. Mowa o „Kresto Sezam” w opakowaniach 200 gramów. Służby sanitarne zobowiązały producenta i sieci handlowe, w których dany produkt występuje o pilne wycofanie go ze sprzedaży.

Niestety, część partii skażonego produktu można już trafić do sklepów, a co za tym idzie do koszyków i domów Polaków. Te osoby, które kupiły skażony sezam musze mieć się na baczności – jego spożycie na surowo wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami zdrowotnymi!

- W produkcie „Kresto Sezam” (200 g) w trakcie badań urzędowych w 1 z 5 badanych próbek wykryto Salmonella Amsterdam i Salmonella Livingstone – podaje portal Biznes Wprost, cytowany przez Pikio.pl za GIS.

O którą partię produktu chodzi? Widnieje na nim data 31 sierpnia 2021 roku, a numer seryjny zanieczyszczonej bakterią partii to L200551V464. Produkt pochodzi z Indii, a producentem to VOG Polska Sp. z o.o., firma mieszcząca się przy ulicy Przemysłowej 8 w Skierniewicach.

Wycofywanie sezamu ze sprzedaży od czwartku 18 czerwca monitoruje sanepid, ale mógł on już trafić do klientów. Konsumenci muszą wyrzucić skażony produkt i nie jeść go pod żadnym pozorem!

Jak informował portal „Życie”: NOWY POMYSŁ NA WALKĘ ZE ŚMIECIARZAMI. JUŻ NIKT NIE BĘDZIE ANONIMOWY. RZĄD WPROWADZA WYSOKIE KARY

Przypomnij sobie: MINISTER SZUMOWSKI Z NIEPRZYJEMNĄ PROGNOZĄ EPIDEMII NA NAJBLIŻSZE DNI. TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ TRUDNEJ SYTUACJI

Portal „Życie” pisał również: EKSPERCI SZACUJĄ KIEDY POJAWI SIĘ DRUGA FALA KORONAWIRUSA. POJAWIŁY SIĘ NOWE DANE