O skali zanieczyszczenia środowiska działalnością człowieka słyszy się coraz częściej. W mediach każdego dnia pojawiają się zdjęcia zaśmieconych lasów i oceanów. Ponadto, ekolodzy alarmują, że świat tonie w plastiku. Czy można jakoś temu zaradzić? Na pewno, można spróbować oczyścić naszą planetę z wszechobecnych śmieci.
Troska o środowisko staje się obecnie coraz bardziej potrzebna i popularna. Pojawiają się różne przepisy regulujące te działania. Co nas czeka, gdy inni nie segregują śmieci?

Polacy wciąż mają problemy z segregacją śmieci

W Polsce w dalszym ciągu segregowaanie smieci nie jest czymś normalnym. Jak się okazuje rząd ma plan na to, by Polacy segregowali własne odpady. Najlepszym ssposobem okazują się jak zawsze - dodatkowe opłaty.

Kosze na śmieci  screen RDC
Kosze na śmieci screen RDC

Rząd motywuje nas karami

Najtrudniejszymi do ocenienia w segregacji są odpady pochodzące z blokowisk. Jak sie okazuje jest na to sposób. Rząd ma w planach okodowanie worków. O co chodzi?
Pomysłem rządu jest umieszczanie specjalnych kodów na workach, które pomogłyby w lokalizacji oraz identyfikacji osoby wyrzucającej odpady nieposegregowane oraz te, które wynoszone są do lasów.
Dodatkowo rząd zamierza zmienić stawki za pojemniki. Jak podaje money.pl za 120 litrowy kosz z nieruchomości niezamieszkanych zapłacimy około 30 złotych.
Aktualnie w Polsce za pojemnik o wielkosci 1100 litrów placimy 58 złotych, po zmianie będzie to 300 złotych.

Kosze na śmieci  screen Lekaro
Kosze na śmieci screen Lekaro

Zobacz także: MĘŻCZYZNA SZEDŁ PRZEZ LAS. NAGLE POJAWIŁ SIĘ PRZED NIM WILK. STARY LEKARZ NATYCHMIAST ZAUWAŻYŁ DZIWNE ZACHOWANIE ZWIERZĘCIA

Przypomnij sobie o… NARZECZENI NIE TAK WYOBRAŻALI SOBIE DZIEŃ SWOJEGO ŚLUBU. NIESPODZIEWANIE POJAWIŁA SIĘ NA NIM DRUGA PANNA MŁODA