Nic dziwnego, że wyrosły brzydkie pomidory. Nie możesz przynieść pierwszego pomidora do swojego ogrodu, nie bez powodu są odmiany strefowe. Odmiany pomidorów gwałtownie reagują na długość dnia, warunki wzrostu. Odmiany południowego pochodzenia pomidorów preferują krótki dzień, odmiany północnego pochodzenia wolą długi dzień.

Ponadto panujące warunki są bardzo ważne przy układaniu pierwszej szczotki. Jeśli kwiaty na pędzlu okazały się podwójne — to nie jest normalne, kwiaty te należy usunąć, ale przykro nam, ponieważ nie możemy się doczekać pierwszych zbiorów i pozostawić wszystkie jajniki do wzrostu.

Jaki jest powód brzydoty pomidorów? Prawdopodobnie podczas uprawy sadzonek zostały naruszone warunki temperatury i wilgotności, a być może w powierzchniowej warstwie powietrza stężenie dwutlenku węgla wzrosło, na przykład ze słabo przejrzałego obornika. Może to być reakcja tej odmiany na zmieniające się warunki uprawy.

Następnym razem, podczas kwitnienia pomidorów, zwróć uwagę na to, jak w kwiatach znajdują się pręciki i tłuczek. Często w tym przypadku tłuczek jest silnie ciągnięty i pyłek nie może się na niego dostać. Owoce bez normalnego zapylenia rosną, pękają, stają się brzydkie, powstaje w nich niewiele nasion.

Sytuację można poprawić, częściej potrząsając roślinami lub nakładając pyłek miękkim pędzlem na piętno tłuczka. Bez wystarczającego zapylenia układ hormonalny zawodzi, energia przeznaczona do tworzenia nasion trafia do procesów wzrostu płodu. Jednak zmiany te nie są dziedziczne, ale nabyte, więc nasiona można pobierać z takich owoców.

Jak informował portal „Życie: PLOTKI O ELŻBIECIE JAWOROWICZ POTWIERDZIŁY SIĘ. GŁÓWNA ZAINTERESOWANA KOMENTUJE MEDIALNE DONIESIENIA

Przypomnij sobie: KRZYSZTOF CUGOWSKI ZNALAZŁ SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI FINANSOWEJ. „ROK, DWA PRZEŻYJĘ BEZ GRANIA, ALE CO DALEJ?”. JEGO EMERYTURA NIE WYSTARCZA NA WIELE

Portal „Życie” pisał również: DO SEJMU WPŁYNĄŁ WNIOSEK O WOTUM ZAUFANIA DLA RZĄDU. PODCZAS WYSTĄPIENIA MATEUSZA MORAWIECKIEGO PADŁY BARDZO OSTRE SŁOWA