Jak podaje "Interia", Mateusz Morawiecki podczas swojego wystąpienia, na którym ogłosił wpłynięcie do Sejmu wniosku o wotum zaufania dla rządu, poinformował opozycję o tym, czego potrzebują Polacy.

Padły ostre słowa

W czwartek, 4 czerwca, przed południem doszło do ważnego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim, na którym padły ustalenia o złożeniu wniosku o wotum zaufania.

Kancelaria Premiera

Po tym, jak marszałek Elżbieta Witek poinformowała, że do Sejmu wpłynął wniosek o wotum zaufania dla rządu i że w czwartek zostanie on rozpatrzony, Mateusz Morawiecki wygłosił mowę dotyczącą dotychczasowych działań rządu, a także zwrócił się do opozycji z ważnym apelem.

Polacy nie potrzebują jałowych dyskusji, które wzbudzacie. Polacy potrzebują stabilizacji i spokoju działania dla dobra RP. Ponad 8 mln głosów to silny mandat. Przestańcie jątrzyć. Dajcie nam działać, nie przeszkadzajcie.

Premier Mateusz Morawiecki wspomniał także o dotychczasowych osiągnięciach rządu, złożył także podziękowania Porozumieniu Jarosława Gowina, które troszczy się o małych i średnich przedsiębiorców i Solidarnej Polsce reprezentowanej przez Zbigniewa Ziobrę, którego działalność dotyczyła reformy sprawiedliwości.

Pięć lat temu doszło do fundamentalnej zmiany, do której drzwi otworzył Andrzej Duda. Ta zmiana była realizowana w ramach nowej polityki społecznej i gospodarczej.

Premier najwyraźniej stracił cierpliwość do działań opozycji, gdyż ponownie wszedł na temat ich postawy, podczas poruszania kwestii walki z epidemią koronawirusa.

Radio Zet

Próby przykrycia prawdy o walce z epidemią są próbą zamazania rzeczywistości. Kłamiecie bezczelnie. Twarde fakty przemawiają za nami. W momencie gdy cały świat zmagał się z pandemią, nie było nikogo kto dałby dobrą radę. W tym czasie musieliśmy podejmować decyzje z godziny na godzinę. Postępowaliśmy błyskawicznie, zamknęliśmy granice, imprezy masowe. To jest sztuka podejmowania właściwych decyzji we właściwym czasie. Prawda jest taka, że odnieśliśmy ogromny sukces w walce z koronawirusem. Sukces dostrzegany w innych krajach.

O tym pisaliśmy: Smutny widok miejsca spoczynku Afrodyty Tzoki. Córka Eleni żyła zaledwie 17 lat

Zerknij tutaj: Łukasz Nowicki przeprosił za niesmaczny żart. Telewidzowie zalali go falą wzburzonych komentarzy