Jak podaje portal „Wirtualna Polska”, Krzysztof Cugowski obecny jest na scenie muzycznej już od pół wieku. Zdawać by się mogło, że tak długi staż muzyczny i duża popularność zespołu Budka Suflera i samego wokalisty zapewnia beztroską przyszłość finansową. Nic bardziej mylnego.

Zamożny i bogaty?

Krzysztof Cugowski opowiedział szczerze o swojej sytuacji finansowej. Co powiedział? „Nie mogę narzekać. I nie mam pretensji do losu, że po sukcesie, który odniosłem, teraz nie powinienem się zastanawiać, czy ja będę miał z czego żyć, gdybym przestał grać, czy nie. Zarobiłem troszkę pieniędzy, ale nawet nie porównuję się do ludzi zamożnych, bogatych” – stwierdził wokalista.

„Owszem, rok, dwa przeżyję bez grania, jakoś to będzie, ale co dalej?- zastanawia się w rozmowie z tygodnikiem "Świat i Ludzie", żartując przy okazji, że dzięki "ograniczonej perspektywie" dalszego życia coraz mniej się tym denerwuje” - dodał.

Emerytura

Krzysztof Cugowski nie ukrywał wysokości swojej emerytury. Kilka lat temu artysta pobierał świadczenie w wysokości 570 zł miesięcznie. W 2018 roku wysokość świadczenia wzrosła do nieco ponad 1000 zł.

„Moja sytuacja emerytalna bardzo się poprawiła ostatnio dzięki pani minister, bo podniosła najniższe świadczenia. Dostaję tysiąc złotych z kawałkiem. Mam oszczędności, nie jestem kompletnym szaleńcem. Dzieci na pewno nie będą mnie utrzymywać” – oświadczył stanowczo w rozmowie z „Na żywo”.

YouTube

Pandemia bije w artystów

Obawy o przyszłość i kwestie finansowe pogłębiła u artysty pandemia koronawirusa, która wywołała zamrożenie branży artystycznej. Przestano organizować koncerty, a to właśnie one dla muzyków stanowią główne źródło zarobku. Cugowski przyznał, że ograniczenia te mocno w niego uderzyły.

„Troszkę gram, w telewizji bez publiczności, w radiu Lublin. Ograniczam wyjścia. Bez paniki, bo nie jestem panikarzem, ale też ostrożnie, by nie kozakować. Tracę orientację jaki jest dzień tygodnia, bo nie ma to teraz większego znaczenia” – przyznał w rozmowie z magazynem "Świat i ludzie".

YouTube

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Fani wyśmiewają wokalistów Pięknych i Młodych. Czym Dawid i Magdalena Narożni zasłużyli sobie na takie komentarze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Magda Gessler w tarapatach? Gwiazda może mieć poważne problemy z prawem

O tym się mówi: Obchody Bożego Ciała powinny wyglądać inaczej? Głos na ten temat zabrał arcybiskup Gądecki