Wczoraj w Kościele katolickim obchodzone było Boże Ciało. W wielu miastach zostały zorganizowane procesje.

Jak wyglądały obchody Bożego Ciała?

Wczoraj w wielu polskich miastach miały miejsce procesje. Jak się okazuje, wielu wiernych mimo panującej epidemii i informacji o zaleceniach nie zachowywało odpowiednich odstępów ani też nie miało maseczek ochronnych.

Jedna z procesji miała miejsce wczoraj w Poznaniu. Wierni przeszli w tłumnej procesji od placu Bernardyńskiego, aż do ulicy Wielkiej. Homilię z okazji Bożego Ciała wygłosił arcybiskup Gądecki.

Duchowny zaznaczył, że panująca obecnie pandemia koronawirusa ma opłakane skutki dla polskiego Kościoła. Zwrócił też uwagę na to, że wiele osób krytykuje zgromadzenia wiernych, jednak z taką samą stanowczością nie komentują np. świeckich wieców wyborczych.

- (...) Niektórzy nazwali ironicznie obecny koronawirus wyjątkowo pobożnym, który trzyma się tylko Kościoła, a w innych przestrzeniach nie istnieje. Prawdopodobnie dlatego niektórzy protestują przeciwko procesji Bożego Ciała, lecz nie protestują przeciwko zebraniom wiecowym na pl. Wolności - powiedział arcybiskup podczas wczorajszej homilii.

Źródło: poznan.dominikanie.pl/

W wielu miastach miały miejsce tłumne procesje

Podobna sytuacja miała miejsce w Krakowie. Tam na Rynku Głównym zgromadziło się 2 tysiące osób, bowiem od kilku dni wierni nie są już objęci zakazem zgromadzeń. Jak informuje portal wiadomości.gazeta.pl, homilię dla krakowskich wiernych wygłosił arcybiskup Marek Jędraszewski. W swoich rozważaniach poruszył on kwestię „ideologii gender”.

- Tego rodzaju ideologie, podważające instytucje małżeństwa i rodziny, znajdują swe echo i zwielokrotnienie również w naszej Ojczyźnie. To nas tym bardziej boli, że stawiają się one w wyraźnej opozycji do ponad 1050-letniej chrześcijańskiej tradycji naszego narodu. Jednakże nie chcemy się poddawać - zaznaczył arcybiskup.

Czy już niedługo odczujemy skutki procesji z okazji Bożego Ciała w postaci wzrostu liczby osób zakażonych koronawirusem? Oby do tego nie doszło, jednak pamiętajmy, że epidemia nadal trwa i obowiązkowe jest zachowywanie odpowiedniego dystansu oraz korzystanie z maseczek ochronnych.

Źródło: radiokrakow.pl

Może zainteresuje Cię to: SYTUACJA NA ŚLĄSKU NADAL NIE JEST NAJLEPSZA. GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ MATEUSZ MORAWIECKI

Polecamy także: GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE