Jak donosi "Pudelek", inwestycja w Poznaniu, jaką chwaliła się ostatnio znana restauratorka nie została w pełni doceniona przez poznański ratusz.

Bez pozwolenia na budowę

Znana ikona dobrego smaku Magda Gessler, postanowiła uraczyć Polaków pysznymi lodami, których marka sygnaturowana jest jej nazwiskiem. Punkty z mrożonymi przysmakami "Ice Queen" zaplanowała umieścić w wielu częściach kraju. Poznański pawilon okazał się być dla niej żródłem kłopotów, zamiast spełnieniem ambicji.

Lokalny serwis informacyjny "Czas na Poznań" postanowił sprawdzić, czy pawilon postawiony przez Magdę gessler w zabytkowej części miasta Poznań powstał legalnie. W tym celu, dziennikarze serwisu udali się to tamtejszego ratusza z pytaniem, czy właściciele lodziarni wystąpili o pozwolenie na budowę. Prawda okazała się być zaskakująca.

Przedstawicielka poznańskiego Urzędu Miasta odpowiedziała serwisowi "Czas na Poznań" na pytanie. Nie ulega wątpliwości, że coś poszło nie tak.

Miejski Konserwator Zabytków nie wydawał zgody na lokalizację punktu gastronomicznego (lodziarni) na działce u zbiegu ulic Św. Marcin i Piekary. Czy MKZ zamierza podjąć jakieś działania w tym temacie? "W przypadku samowolnie ustawionych pawilonów najskuteczniejsze jest postępowanie prowadzone przez nadzór budowlany" .

Jeden z internautów w dość niewybredny sposób skomentował lodową inwestycję restauratorki.

Instagram/magdagessler_off

Magda Gessler jeszcze nie odniosła się do zarzutów samowolki budownalej w zabytkowej części Poznania.

O tym pisaliśmy: Na jednym z polskich cmentarzy pojawiły się kartki z zaskakującą wiadomością. Jej treść wprawia w osłupienie

Zerknij: Poważne zarzuty wobec byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej. Andrzej Szarmach skazany