Jest to zawsze istotne, a moda dokonuje jedynie drobnych korekt. Jednak z czasem nawet dobra i droga koronka zmienia kolor na żółty i traci atrakcyjny wygląd.

Powiemy ci, jak wydobyć ponownie biel w domowym zaciszu.

Żrące chemikalia domowe mogą znacznie uszkodzić jakość koronki i stanika, dlatego zalecamy stosowanie produktu wykonanego z mydła smołowego i amoniaku. Aby uzyskać wynik - należy ściśle przestrzegać proporcji składników i instrukcji użytkowania.

Metodę tę można również zastosować do tenisówek lub innej białej odzieży.

Jak wybielać pościel:

Będziesz potrzebować:

200 g mydła smołowego
3 st. l. amoniak
szklany słoik (720 ml)
gąbka lub szczoteczka do zębów
gumowe rękawiczki

Proces:

1. Mydło należy zetrzeć na tarce z grubymi otworami, a następnie umieścić płatki w szklanym słoju i napełnić gorącą wodą. Mieszaj i pozostaw na 10 minut.

2. Po 10 minutach ponownie zamieszaj i poczekaj, aż ostygnie.

3. Przed bieleniem prać pranie w zwykły sposób.

4. Dodaj do miednicy 2 litry gorącej wody, 3 łyżki. l. roztwór mydła smołowego, który przygotowałaś. Wymieszaj.

5. Pamiętaj, aby nosić rękawiczki. Należy to również zrobić w miejscu, w którym przepływa nowe powietrze: na balkonie. W roztworze mydła dodaj 3 łyżki. l. amoniak i wymieszaj.

6. Stanik należy zanurzyć w miednicy, a roztwór powinien całkowicie go przykryć. Pozostaw wszystko na 2 godziny.

7. Następnie delikatnie przetrzyj bieliznę miękką gąbką w tym roztworze, a następnie przepłucz biustonosz czystą wodą 2-3 razy.

8. Do miski wlewamy czystą wodę z roztworem i zanurzamy pościel na 15 minut. Następnie płuczemu czystą wodą i wyciśkamy płyn.

Nie zapomnij wyrównać tkaniny podczas suszenia. Idealna metoda, gdy chcesz nadać swojej bieliźnie wstępny wygląd i śnieżnobiałą biel.

Czy wybielasz bieliznę?

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: WŁAŚCICIEL ROZERWANEGO BALONU WIDOKOWEGO SZACUJE STRATY. SOBOTNIA BURZA ZASKOCZYŁA WSZYSTKICH [WIDEO]

Jak informował portal Życie: DODATKOWE PIENIĄDZE DLA EMERYTÓW. NA ILE SENIORZY MOGĄ LICZYĆ W PRZYSZŁYM ROKU