Jak podaje „Super Express”, świadczenia emerytów mogą wzrosnąć po waloryzacji nie o 70, ale o 90 złotych. Seniorzy pobierający wyższe świadczenia emerytalne mogą liczyć na waloryzację w wysokości 2,9 proc. Dodatkowo najniższa emerytura wzrośnie o 100 złotych, rosnąc do poziomu 1300 zł.

YouTube

Wzrost minimalnego świadczenia

Wielu seniorów zastanawia się, jak będą wyglądały ich domowe budżety w 2021 roku i na jaką podwyżkę mogą liczyć po waloryzacji. Obawy wzbudza kryzys gospodarczy, wywołany epidemią koronawirusa, który mógłby wpłynąć na niższą waloryzację rent i emerytur. Rząd postanowił uspokoić seniorów, zapowiadając, że zrobi wszystko, żeby seniorzy otrzymali wyższe świadczenia.

„Będziemy się starali, żeby najniższe emerytury, tak jak do tej pory, wzrastały. Szczególnie najbiedniejszym seniorom trzeba pomagać. W tym roku podnieśliśmy minimalną emeryturę do 1200 zł, a w przyszłym nie wykluczam i mam taką nadzieję, że będzie już 1300 zł” – poinformował w rozmowie z „Super Expresse” wiceminister rodziny i pracy, Stanisław Szwed.

Minister podkreślił również, że także w przyszłym roku planowana jest waloryzacja kwotowo-procentowa. „Nie ma żadnego zagrożenia, jeśli chodzi o waloryzację kwotowo – procentową. Na pewno ona będzie, mam nadzieję, że nie mniej niż 70 zł brutto” – dodał Szwed.

„Super Express” wyliczył również na jakie kwoty mogą liczyć emeryci w przyszłym roku. W tabeli podano kwotę netto (na rękę) przed waloryzacją, w drugiej kolumnie po waloryzacji. W trzeciej przedstawiono kwotę o jaką wzrosło świadczenie emerytalne.

se.pl

To też może cię zainteresować: Diametralna zmiana w polskim handlu. Polacy będą głęboko rozczarowani, takie przeobrażenia zafundowały polskie władze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Popularny dyskont wprowadza promocje, o jakich nie śniło się klientom. Chętnie kupowane produkty już za złotówkę

O tym się mówi: Kraków: właściciel rozerwanego balonu widokowego szacuje straty. Sobotnia burza zaskoczyła wszystkich [WIDEO]