Pewnie każdy z nas wie, że istnieje sporo metod, które mogą ułatwić nam życie. Część z nich może okazać się bardzo przydatna podczas sprzątania, organizowania przestrzeni lub po prostu w codziennym funkcjonowaniu. Które warto wprowadzić do swojego domu?

Jak usunąć zapach spalenizny?

Każdemu z nas co jakiś czas zdarzy się przypalenie potrawy lub pozostawić resztki starszego jedzenia w piekarniku. W takich przypadkach w domu zaczyna unosić się zapach spalonego jedzenia, który może być naprawdę nieprzyjemny. Jak się go pozbyć?

Wystarczy prosty trik ze skórką cytryny. Należy obrać owoc, a skórkę włożyć do piekarnika i piec ją na blasze albo ruszcie przy lekko uchylonych drzwiczkach. To jednak nie jedyny sposób.

Do usuwania przykrych zapachów można wykorzystać także np. pieprz, miętę, majeranek lub goździki. Wystarczy ugotować ją z niewielkim dodatkiem wody, a gdy będzie wrzeć pod pokrywką – zdjąć przykrycie i dalej gotować na niewielkim ogniu.

Domowe sposoby na ułatwienie sobie życia. Źródło: Youtube
Domowe sposoby na ułatwienie sobie życia. Źródło: Youtube

Czyszczenie zlewu oraz baterii

Istnieje także dobry trik na zachowanie stalowych zlewów i baterii w dobrym stanie. Jak podaje Deccoria, gdy już umyjemy je podczas sprzątania, warto co 2-3 tygodnie wykorzystać kilka kropel oliwki kosmetycznej i natrzeć miękką szmatką nasze stalowe powierzchnie.

Czyszczenie kosza na śmieci

Warto na samo denko śmietnika nasypać nieco żwirku, takiego, jak do kociej kuwety. Wtedy zniwelujemy uciążliwy problem przyklejania się śmieci do kosza, pozbędziemy się także nieprzyjemnych zapachów i wilgoci.

Czyszczenie przypalonych garnków

Wystarczy ugotować ryż w przypalonym garnku. Brzmi nietypowo, ale jest naprawdę skuteczne.

Reanimacja zalanego telefonu

Należy usunąć z telefonu kartę SIM i pamięci, a także, jeśli to możliwe, wyjąć baterię. Później wszystkie elementy zapakować osobno do foliowych woreczków z ryżem i poczekać 24 godziny. To powinno pomóc.

Domowe sposoby na ułatwienie sobie życia. Źródło: Youtube
Domowe sposoby na ułatwienie sobie życia. Źródło: Youtube

Szybkie odnowienie butów

Jeśli mamy buty z kolorowej skóry, które ulegną zakurzeniu lub zabrudzeniu, po powrocie do domu przetrzeć je mokrymi chusteczkami. W przypadku obuwia zamszowego lub z nubuku użyć gumki do mazania.

Wybielenie firan

Brzmi nietypowo, ale pomóc może… proszek do pieczenia. Nie dość, że firanki staną się z powrotem białe, to jeszcze pozbędziemy się tłustych plam i zmiękczymy je, a w pralce pojawi się przyjemny zapach. Należy dodać pół opakowania proszku do pieczenia do tej samej komory, co proszek do prania.

Usunięcie niechcianych gości z ogrodu lub domu

Wystarczy wymieszać cukier z proszkiem do pieczenia, a później rozsypać tam, gdzie bytują mrówki oraz karaluchy. Dzięki niemu pozbędziemy się intruzów.

Łatwe sposoby na sprzątanie. Źródło: kochamurzadzanie.pl
Łatwe sposoby na sprzątanie. Źródło: kochamurzadzanie.pl
Łatwe sposoby na sprzątanie. Źródło: kochamurzadzanie.pl

Proszek do pieczenia jako pomoc w sprzątaniu

Proszek do pieczenia przydaje się m.in. do usuwania brzydkich zapachów z toalety, mycia wiklinowych mebli czy czyszczenia szkła, srebra i kryształów. Z łatwością może posłużyć do czyszczenia dywanów, tapicerowanych mebli czy materaców, a także usuwa rdzę.

Przydaje się również do czyszczenia fug – wystarczy wymieszać go z wodą i nałożyć na brudne fugi na 10 minut, a po tym czasie wytrzeć. Będą wyglądały jak nowe!

Przypomnij sobie o… OGROMNA ZMIANA W WYGLĄDZIE EDYTY BARTOSIEWICZ. GWIAZDA ZASKOCZYŁA SWOICH FANÓW NIEBANALNĄ STYLIZACJĄ

Jak informował portal Życie: JUREK OWSIAK OSIĄGNĄŁ KOLEJNY DUŻY SUKCES. FUNDACJA WOŚP ZYSKAŁA NA TYM SETKI TYSIĘCY ZŁOTYCH. O CO CHODZI

Portal Życie pisał również o… KSIĄŻĘ KAROL SIĄDZIE NA TRONIE, A CO BĘDZIE Z CAMILLĄ?JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY DIANĄ, A CAMILLĄ? EKSPERCI ZABRALI GŁOS W TEJ SPRAWIE.