Jurek Owsiak to bezapelacyjnie jeden z Polaków, który ma na swoim koncie wiele zasług. Założyciel Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może pochwalić się wieloma sukcesami.

Właśnie udało mu się osiągnąć kolejny. Co więcej, szef Fundacji WOŚP postarał się o to, by wszyscy Polacy mogli z niego czerpać. Co takiego zrobił?

Dobra wiadomość. Jurek Owsiak odniósł kolejny sukces

Jurek Owsiak już niedługo po wybuchu pandemii koronawirusa w Polsce zainteresował się pomocą szpitalom. Jego fundacja nie zostawiła medyków w potrzebie. I choć jakiś czas temu Jurek Owsiak padł ofiarą oszustwa, to, jak podaje Pikio, sprawa została już wyjaśniona.

Jurek Owsiak. Źródło: Youtube
Jurek Owsiak. Źródło: Youtube

Mężczyzna oraz jego fundacja dostarczali do szpitali maseczki oraz środki ochrony osobistej. 15 maja wyszło na jaw, że maseczki, które otrzymała Fundacja WOŚP, nie spełniają norm. Udało się wykryć tę nieprawidłowość po przebadaniu maseczek ochronnych przez Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

Jurek Owsiak zareagował szybko i prawidłowo – poinformował o zaistniałej sytuacji placówki, które dostały maseczki, a następnie poprosił producenta, firmę Paramedica Polska, o wyjaśnienie zaistniałego problemu.

- Z przykrością stwierdzamy, że staliśmy się kolejną ofiarą nieuczciwych praktyk chińskich producentów i że niestety nie jesteśmy jedyni. Wiemy już, że podobna sytuacja dotyka też inne firmy i organizacje w krajach, w których nieporównywalnie większe zamówienia okazały się nie spełniać norm. Jest to tym bardziej bulwersujące, że w obliczu pandemii uczciwość i rzetelność firm zajmujących się produkcją i dystrybucją sprzętów, mających za zadanie chronić nas wszystkich, powinna być na pierwszym miejscu – mówił.

Co ciekawe, producent maseczek oddał Jurkowi Owsiakowi wszystkie pieniądze za maseczki. Na konto Fundacji WOŚP trafiło z powrotem 730 tys. zł.

Jurek Owsiak. Źródło: Youtube
Jurek Owsiak. Źródło: Youtube

- Wszystkie maseczki zostały potraktowane jako darowizna. Spełniają normy jako maseczki chirurgiczne i nie są bezużyteczne – poinformował Owsiak.

- Wiemy, że spełniają one swoją rolę, zwłaszcza że od samego początku wysyłamy też wszystkim chętnym jednostkom wielorazowe przyłbice oraz odpowiednio przygotowane maski sportowe, które są chętniej używane przez ratowników, ponieważ według ich praktyki są zdecydowanie skuteczniejszym i wygodniejszym sposobem na ochronę dróg oddechowych. Dlatego właśnie rekomendujemy, by półmaski z zestawów używać w roli masek chirurgicznych, ale korzystać także ze środków wielokrotnego użytku, które cały czas wysyłamy wszystkim chętnym placówkom – podkreślił.

Przypomnij sobie o… SYNOPTYCY WPROWADZAJĄ DLA POLSKI PIERWSZY STOPIEŃ ZAGROŻENIA. NADCHODZĄ NIEBEZPIECZNE BURZE

Jak informował portal Życie: AGNIESZKA KACZOROWSKA SZCZERZE O MACIERZYŃSTWIE. ZASKOCZYŁA WSZYSTKICH. PADŁY OSTRE SŁOWA

Portal Życie pisał również o… OGROMNA ZMIANA W WYGLĄDZIE EDYTY BARTOSIEWICZ. GWIAZDA ZASKOCZYŁA SWOICH FANÓW NIEBANALNĄ STYLIZACJĄ