Tytuł, który Camilla przeminie, gdy Karol będzie królem, był przedmiotem wielu spekulacji, ale królewski ekspert twierdził, że Camilla automatycznie zostanie Królową Małżonką, niezależnie od tego, czy zdecyduje się użyć tytułu, czy nie.

Jaka różnica między Dianą, a Camillą

Pierwsza żona księcia Karola, księżna Diana, zginęła w wypadku samochodowym w 1997 r. - rok po ich rozwodzie. Diana, znana jako księżniczka Walii, otwarcie opowiedziała o romansie Charlesa z Camillą Parker Bowles podczas wywiadu z programem Panorama BBC w 1995 roku.

Przedwczesna śmierć Diany oznaczała, że ​​Charles i Camilla pobrali się dopiero za wiele lat. Związali się węzłem małżeńskim 9 kwietnia 2005 r., ale wrażliwość wokół królewskiego tytułu Camilli pozostała.

To w końcu Księżniczka, Królowa, czy Małżonka?

Chociaż Camilla ma prawo być księżniczką Walii, nigdy tego nie zrobiła z powodu jej trwałych związków z Dianą. W czasie ich ślubu Pałac potwierdził, że Camilla będzie znana jako Księżniczka Małżonka, a nie Królowa Małżonka, kiedy Karol zostanie królem.

YT

Jednak jeden ekspert królewski twierdził, że Camilla będzie miała prawo być znana jako Królowa Małżonka. Ekspert Iain MacMarthanne powiedział mediom: „Po przystąpieniu księżna Kornwalii automatycznie stanie się królową małżonką”. Dodał:

Było wiele spekulacji na ten temat, głównie ze względu na wrażliwość związaną z Dianą, księżną Walii. Nie zmienia to jednak faktu, że księżna z prawa zostanie królową małżonką. Rzeczywiście, obecnie ma ona prawo być księżniczką Walii, ale ponownie pamiętając o Dianie, księżnej Walii, podjęto decyzję o użyciu jednego z tytułów pomocniczych księcia Karola.

YT

Dyskutowano o tym, jaki tytuł zostanie przyznany, kiedy Karol zostanie królem, księżniczka Consort będzie jednym z nich.

„Nie ma precedensu dla takiego stylu, ale nie wyklucza to jego ostatecznego użycia, ani nie ograniczyłoby prawa do uznania go za Królową Małżonkę” - mówi ekspert.

O tym pisaliśmy: Katarzyna Dowbor pochwaliła się dorosłą córką. Naprawdę trudno je rozróżnić, dziewczyna odziedziczyła wiele po mamie

Zerknij: Papież Franciszek wydaje pilny apel. Ostrzega wszystkich przed nadmierną swobodą. "Nadal trzeba przestrzegać reguł"