Nawet po obfitym podlewaniu roślina nie wraca do zdrowia. Istnieje wiele przyczyn tego zjawiska.

Bezpośrednie światło słoneczne.

W upale, gdy słońce uderza w krzaki ogórków, a temperatura w szklarni jest bardzo wysoka, roślina może uschnąć. Najpierw musisz ją dobrze podlać, a następnie przykryć siatką ochronną lub cienką linią, aby osłonić się przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Zagęszczone lądowanie.

Przy gęstym sadzeniu zbyt mały obszar karmienia nie pozwala na pełny rozwój ogórków, liście i łodygi, które nie otrzymały składników odżywczych, zaczynają wysychać. W tej sytuacji musisz przerzedzić krzak, ostrożnie wyciąć gałązki i liście, które cieniują go najbardziej lub bardzo cienkie, słabe i stare pożółkłe pędy.

Niewystarczająca gleba i mikroelementy w glebie.

Jeśli gleba w szklarni zostanie wyczerpana, liście mogą uschnąć. Wystarczy zastosować nawóz.

Przy gwałtownej zmianie temperatury.

W ogrodzie, gdy temperatura otoczenia gwałtownie się zmienia, co zwykle dzieje się wiosną lub pod koniec sierpnia, dużo krzaków ogórków zaczyna więdnąć i wysychać. Aby pomóc roślinom poradzić sobie ze stresem, użyj kamieni lub butelek, które są wypełnione wodą i ułożone na podłożu ogórków. Te proste urządzenia nagrzewają się w ciągu dnia i oddają ciepło ogórkom w nocy.

Choroby grzybicze i bakteryjne.

Jeśli pędy ogórków mają zwiędnięte liście i biały nalot, oznacza to choroby takie jak więdnięcie werticillium, więdnięcie fusarium lub szara zgnilizna. Aby wyeliminować ten problem, musisz leczyć rośliny środkami grzybobójczymi z tych chorób.

Szkodniki

Zapobieganie szkodnikom powinno odbywać się regularnie, ale jeśli już się pojawiły i uszkodziły liście, należy traktować z nich ogórki środkami owadobójczymi, które dobrze sobie z tym radzą.

Aby mieć dobre zbiory ogórków, musisz uważnie monitorować wygląd roślin. Terminowe zapobieganie zawsze zapobiegnie chorobom lub szkodnikom z łóżek ogórkowych.

Portal „Życie” informował: Ogromne zmiany w projekcie dotyczącym bonu turystycznego. To zła wiadomość dla wielu Polaków

Przypomnij sobie: Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej podał ważne dla Polaków informacje. Są bardzo niepokojące

Portal "Życie" pisał również: Kryteria oceniania matury 2020. Czy będą jakieś zmiany? Jest odpowiedź ministra