Nie ma się co łudzić – pandemia koronawirusa zmieniła naszą rzeczywistość. W niektórych przypadkach na tyle, że nie wiadomo, kiedy będziemy w stanie mówić o powrocie do normalności.
Jednym z zastanawiających aspektów dotyczących nie tylko pandemii, ale i naszych (często odwołanych) planów, jest lato 2020. Ciężko jest sprecyzować, jak będą wyglądały tegoroczne wakacje.

Jakie będą wakacje 2020? Źródło: subiektywnieofinansach.pl
Jakie będą wakacje 2020? Źródło: subiektywnieofinansach.pl
Jakie będą wakacje 2020? Źródło: subiektywnieofinansach.pl

Bon turystyczny. Nowe zasady

Jakiś czas temu polski rząd wyszedł z pomysłem dofinansowania wakacyjnego. Zgodnie z jego zalożeniem mógł otrzymac go każdy, kto spełnił odpowiednie warunki. Ubiegający nie mógł m.in. zarabiać więcej niż 5200 zł brutto a ponadto bon mozna było zrealizowac jedynie w Polsce.
Teraz, kiedy granice powoli się otwierają a wielu Polaków wykazuje gotowość do opuszczenia kraju i spędzenia wakacji za granicą, zdecydowano się na obniżenie wartości dofinansowania do 500 złotych. To aż połowa mniej niż zakładano dotychyczas.

Wielkie zmiany w projekcie bonu wakacyjnego

Jak podają media, aktualnie przyznawanie bonów ma przypominać 500 plus. Oznacza to, że Polacy nie mający dzieci znów zostali zdyskryminowani a pomoc otrzymają jedynie ci, którzy posiadają dzieci.
Na każde dziecko w rodzinie przypadnie bon w wyssokości 500 złotych. Dochody nie mają znaczenia.

To kolejny wspaniały pomysł prezydenta Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda/screen Facebook
Andrzej Duda/screen Facebook

Portal „Życie” informował: NIESAMOWITA HISTORIA POLSKIEJ STYGMATYCZKI. MIAŁA DAR PRZEWIDYWANIA PRYSZŁOŚCI I UZDRAWIANIA, CZĘSTO ROZMAWIAŁA Z DUCHAMI

Przypomnij sobie: BÓG ZOSTAWIŁ NAM SIEBIE POD POSTACIĄ CHLEBA. JEDEN CZŁOWIEK WYTŁUMACZYŁ DLACZEGO