Miłość jest jedną z największych wartości i decyduje o sile każdego człowieka. Miłość jest odpowiedzią na wszystko, również na zło.

Miłując swoich nieprzyjaciół, pokazujemy swoją siłę, a ten kto nie doświadczył tego uczucia, jest najzwyczajniej w świecie słaby.

Dlaczego Bóg zostawił nam siebie pod postacią chleba?

Wielu katolików nie wie dlaczego Bóg pozostaje pod postacią chleba. Odpowiedź jest bardzo prosta. Bóg zostawił nam siebie pod postacią chleba z miłości. Aby nigdy nam jej nie zabrakło i abyśmy mogli się nią karmić. To właśnie Bóg jest miłością.

Zdaniem brata zakonnego Mieczysława Łusiaka, Jezus przygarnie każdego kto się nawróci. Nawet tych, którzy przez lata żyli w grzechu.

- „Wielu przychodzi do Jezusa z daleka, po wielu latach błądzenia i popełniania błędów. I Jezus spotyka ich często na zupełnym pustkowiu, gdzie nie ma już ani odrobiny Miłości. Takich ludzi nie chce puścić zgłodniałych. Nie po to przyszli do Niego, by odchodzili głodnymi Miłości!” – powiedział Jezuita.

Jeśli jednak chcą się oni szczerze poprawić i zejść na dobrą drogę, On będzie miłosierny i ich nakarmi. Nakarmi ich miłością, którą Bóg zostawił nam pod postacią chleba.

- „Muszą bowiem iść dalej, a bez Miłości zasłabną w drodze. Tak! To Miłość decyduje o sile człowieka. Kto jej nie doświadczył, jest słaby. Dlatego Bóg został wśród nas pod postacią chleba” – wyjaśnił duchowny.

Miłość lekiem na całe zło

Jezus, dzieląc się chlebem z innymi, dzielił się z nimi miłością i zakorzeniał ją w nich. Symboliczny gest przyjęcia Eucharystii w trakcie Mszy Świętej, jest niczym innym, jak przyjmowaniem miłości w najczystszej postaci.

Pamiętajmy o tym uczuciu, we współczesnym świecie tak łatwo się zagubić i zejść na złą drogę. Obecnie często nie myślimy o wartościach, które powinny być najważniejsze. W pogoni za pieniędzmi, zapominamy o wszystkim innym.

Zapominamy często, że istnieją na tym świecie inne wartości- te duchowe, niematerialne. Właśnie do nich należy miłość, która przezwycięży naprawdę wszystko!

Warto sobie przypomnieć: DON VASYL JEST ZACHWYCONY TALENTEM WIKTORII GABOR: "ONA ROBI TAKIE PIOSENKI JUŻ BARDZIEJ DLA ŚWIATA"

Portal "Życie" pisał: ILE ZARABIAJĄ CZŁONKOWIE RODZINY KRÓLEWSKIEJ. KWOTY PRZYPRAWIAJĄ O ZAWRÓT GŁOWY

Informował również... ŻYCZLIWOŚĆ WYMAGA ROZUMU: DLACZEGO DOBRZY LUDZIE SĄ MĄDRZEJSI NIŻ WSZYSCY INNI