We współczesnym świecie często nie myślimy o wartościach, które powinny być najważniejsze. W pogoni za pieniędzmi, ludzie zapomnieli o wszystkim innym.

Wszystko jest przeliczane na różne wskaźniki ekonomiczne. Myślimy o tym jak ktoś się ubiera, ile zarabia, jakim samochodem jeździ lub gdzie i jak mieszka. Zapominamy wtedy, że istnieją na tym świecie inne wartości- te duchowe, niematerialne.

Ojciec dał swojemu synowi przed śmiercią wyjątkową lekcję

W Internecie krąży pewna historia dotycząca właśnie tych niematerialnych wartości. Nie wiadomo czy jest ona prawdziwa, jednak mimo to warto ją uważnie przeczytać, gdyż może nas wiele nauczyć.

Pewien umierający staruszek dał swojemu synowi stary zegarek, który przechodził z pokolenia na pokolenie, z ojca na syna. Miał już ponad 200 lat. Mężczyzna poprosił, aby młodzieniec wybrał się z nim do lombardu i zapytał jaką cenę może mu zaoferować sprzedawca.

Chłopak posłuchał ojca i udał się w wyznaczone miejsce. Po jakimś czasie poinformował go, że rozbawiony sprzedawca lombardu zaoferował mu za niego jedynie 10 dolarów, gdyż jego zdaniem sprzęt był już zniszczony i stary.

Wtedy staruszek poprosił go, aby tym razem wybrał się do zegarmistrza. Ten zaoferował chłopakowi 20 dolarów.

Następnie mężczyzna nakazał, aby chłopak spróbował znaleźć kupca na ulicy. Jednak tam również ludzie nie byli zbyt chętni. Większość ludzi w ogóle nie chciała go kupić lub proponowali kwotę 5 dolarów.

Staruszek ostatecznie poprosił syna, aby ten udał się do muzeum i zapytał o cenę jaką mogą mu zaoferować. Tym razem szczęśliwy chłopak wrócił do ojca ze wspaniałymi wieściami. W muzeum zaproponowali mu za zegarek aż pół miliona dolarów! Okazało się, że jest on niezwykle cenną rzeczą.

Uśmiechnięty ojciec ze spokojem powiedział wtedy chłopakowi, że chciał mu jedynie pokazać czym jest prawdziwa wartość. Zdaniem staruszka właściwe osoby zawsze docenią wewnętrzną wartość jego syna.

Zdarzą się również tacy, którzy nie będą mieć do niego szacunku. Jednak Ci, którzy znają jego wnętrze, nigdy go nie zostawią. W bólu, chorobie i starości zawsze przy nim będą, gdyż nie zobaczą w nim starego, chorego człowieka, lecz wartościowego i dobrego mężczyznę.

Dlatego ważne jest, aby otaczać się ludźmi, którzy nie zwracają uwagi na rzeczy materialne, lecz na te które znajdują się w naszym wnętrzu. Ci, którzy doceniają Twoją wartość, sprawią również, że poczujesz się wyjątkowym człowiekiem.

Polecamy także: MUSZKI W KWIATACH. OD DZIŚ TO ŻADEN KŁOPOT. SĄ NA TO NIEZAWODNE SPOSOBY

Może zainteresuje Cię to: JAK POZBYĆ SIĘ MSZYC DOMOWYMI SPOSOBAMI? TO TANIE I SKUTECZNE ROZWIĄZANIA

Portal "Życie" informował o: JAK DOBRZE PIELĘGNOWAĆ ROŚLINY DONICZKOWE. TYCH BŁĘDÓW TRZEBA UNIKAĆ