Niepokojących informacji na temat epidemii oraz jej przebiegu udzielił niedawno Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej profesor Andrzej Matyja. Jak stwierdził profesor, w Polsce nie było jeszcze szczytu zachorowań. Wszystko dopiero przed nami. Ponadto dodał jeszcze, że bardzo możliwe jest, że w Polsce sytuacja wyglądała będzie podobnie do tej we Włoszech czy Hiszpanii.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej podał ważne dla Polaków informacje. Są bardzo niepokojące

Jak wyjawił prezes, szczyt epidemii, choć trwa ona już długo, jeszcze przed nami.
- Nadmierne luzowanie restrykcji może doprowadzić do tego, że ten szczyt zachorowań mamy ciągle przed sobą. Nie jestem wróżbitą, ale może być tak, że z opóźnieniem, ale jednak, doprowadzimy do sytuacji włoskiej czy hiszpańskiej - ostrzegał profesor Andrzej Matyja w rozmowie z TVN24.

Koronawirus. Źródło:  Polska Press / Dziennik Baltycki
Koronawirus. Źródło: Polska Press / Dziennik Baltycki
Koronawirus. Źródło: Polska Press / Dziennik Baltycki

Ponadto profesor pokusił się także o podanie najprawdopodobniejszego terminu wystąpienia szczytu zachorowań w Polsce. Kiedy on nastąpi?
- Kandydaci jeżdżą po całej Polsce, spotykając się z setkami mieszkańców. Często bez maseczek, politycy otaczają się tłumem ludzi, nie zachowując bezpiecznego dystansu. [...] Możemy doprowadzić do tego, że tuż przed wyborami okaże się, że te wybory nie będą możliwe do przeprowadzenia. Obawiam się, że szczyt epidemii może nastąpić tuż przed albo w dniu wyborów, bo taki jest okres pojawiania się objawów koronawirusa - ostrzegał Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Wzrasta bilans chorych na COVID-19/screen Pixabay
Wzrasta bilans chorych na COVID-19/screen Pixabay

Portal „Życie” informował: NIESAMOWITA HISTORIA POLSKIEJ STYGMATYCZKI. MIAŁA DAR PRZEWIDYWANIA PRYSZŁOŚCI I UZDRAWIANIA, CZĘSTO ROZMAWIAŁA Z DUCHAMI

Przypomnij sobie: BÓG ZOSTAWIŁ NAM SIEBIE POD POSTACIĄ CHLEBA. JEDEN CZŁOWIEK WYTŁUMACZYŁ DLACZEGO